Problematyka narcyzmu jest w ostatnich latach jednym z najżywiej dyskutowanych tematów zarówno na gruncie psychoanalizy, jak i wśród przedstawicieli różnych nauk społecznych. Narcyzm w ujęciu klinicznym został uznany przez szersze grono badaczy za jedno z zaburzeń osobowości, a jego kryteria diagnostyczne opisano w klasyfikacjach DSM-5 i ICD-10.
Pojęcie narcyzmu weszło także do współczesnego języka potocznego, w którym za narcyza uważa się osobę całkowicie skoncentrowaną na sobie, stale zachwycającą się swoją urodą, zdolnościami, majątkiem, czy atrakcyjnością seksualną. Można powiedzieć, że narcyzm stał się swego rodzaju „znakiem naszych czasów”.
Z drugiej strony nadal aktualne jest twierdzenie Pulvera, iż „W bogatej literaturze na temat narcyzmu istnieje prawdopodobnie ogólna zgoda co do dwóch rzeczy: po pierwsze, iż koncepcja narcyzmu stanowi jedno z najważniejszych zdobyczy psychoanalizy i po wtóre, iż koncepcja ta jest bardzo zagmatwana.”
Warsztat ma celu zilustrowanie zjawiska narcyzmu jako zmiennej osobowościowej i ukazanie go z różnych perspektyw. Ponadto uczestnicy spotkania będą mieli okazję zmierzyć własny poziom narcyzmu.
Warsztat prowadzony przez prof. WSH dra Pawła Nowaka odbędzie się w niedzielę 31. stycznia o godz. 10.00.
Kod dostępu tgo0xsg.
Studenci uczestniczący w warsztacie mogą zaliczyć 5 godzin na poczet praktyk.
Serdecznie zapraszamy!