skype wsh radom
rekrutacja online

Służby wywiadowcze – fakty i mity!

Otwarta Akademia Online Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zaprasza na kolejny, bezpłatny wykład online! Interesujesz się wywiadem, służbami wywiadowczymi? A może jesteś fanem/fanką literatury sensacyjnej? 24 stycznia 2021 roku o godz. 11.30 będziemy gościć Vincenta Severskiego autora licznych książek o tematyce sensacyjno-szpiegowskiej. Tematem wykładu będzie „Miejsce wywiadu w strukturze państwa i wyzwania współczesnego świata. Fakty i mity. Rola literatury sensacyjno-szpiegowskiej w kształtowaniu opinii i obrazu służb wywiadowczych”.

Vincent Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski, to funkcjonariusz wywiadu z 26 letnim stażem, z czego prawie połowę tego okresu spędził  poza Polską. Był szkolony w Studium Podyplomowym Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadu w Starych Kiejkutach. Po 1990 r. przeszedł przeszkolenie w USA przez CIA. W Agencji Wywiadu piastował stanowisko Dyrektora Biura. W czasie służby zajmował się między innymi rozpoznaniem osobowym działalności obcych służb specjalnych prowadzących dywersję ideologiczną, uczestniczył w około 140 przedsięwzięciach operacyjnych w prawie 50 państwach. Zna biegle angielski, rosyjski i szwedzki. Wielokrotnie był odznaczany i wyróżniany przez władze Polski, Izraela i Wielkiej Brytanii, jak również przez Prezydenta USA Baracka Obamę medalem Legii Zasługi (Legion of Merit).

Odszedł ze służby w AW w 2007 r. na własną prośbę, w stopniu pułkownika. Następnie rozpoczął karierę pisarską. Jego książki: „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni”, „Niepokorni”, „Zamęt”, „Odwet”, czyChristine Powieść o Krystynie Skarbek” sprzedały się w nakładzie ponad 500 000 egzemplarzy.

Podczas spotkania poznamy kulisy współczesnego wywiadu i jego roli w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa, jak również będzie możliwość porozmawiania o tym, na ile literatura sensacyjno-szpiegowska zawiera fakty, a w jakim zakresie jest fikcją.

Wydarzenie to realizowane jest w ramach Otwartej Akademia Online WSH.

Wstęp wolny!

Startujemy o godz. 11.30!

Kod dostępu dla studentów na Microsoft Teams:  0b61n8s

JAK DOŁĄCZYĆ?

DOŁĄCZ DO WYKŁADU JAKO GOŚĆ:

  1. Kliknij na TUTAJ
  2. Zaloguj się jako gość podając:

login: guest@wsh.pl

hasło:  WSHRadom2020

(wielkość liter ma znaczenie)

  1. Przejdź do kalendarza (aby zobaczyć wydarzenia – zmień tryb wyświetlania kalendarza jak poniżej) i znajdź właściwe spotkanie. Kliknij na nie i za pomocą przycisku dołącz (w prawym górnym rogu ekranu dołączamy do spotkania).

 

ZAPRASZAMY 🙂

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x