skype wsh radom
rekrutacja online

Udostępnij

Wolontariat WSH dla seniorów z DPS!

Pandemia to czas trudny dla każdego, a szczególnie dla osób starszych, samotnych. Wolontariusze ze Studenckiej Organizacji ,,Wolontariat’’ pamiętają o swoich podopiecznych. Niestety w dalszym ciągu nie mogą osobiście towarzyszyć, tym którzy na nich czekają, dlatego podjęli się wyzwania zorganizowania akcji, którą nazwali ,,Sadziki pomocy pamiętają’’. Pamiętają właśnie o mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu, gdzie bardzo często nieśli pomocną dłoń,  radość i pogodę ducha.

Przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze przygotowali liczne, przepiękne ozdoby świąteczne oraz pachnące pierniki, które dostarczyli mieszkańcom. Upominki zostały przekazane pracownikom domu zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego, tak by każdy mieszkaniec otrzymał świąteczną niespodziankę od wolontariuszy podczas niezwykle wzruszającego spotkania, które odbyło się online. Spotkanie uświetnił niezapomniany występ: dzieci z Przedszkola Publicznego nr 12 w Radomiu, montaż słowo-muzyczny rodzeństwa Aleksandry i Gracjana oraz duet sióstr Magdaleny i Marii.

Całą oprawę spotkania przygotowały wolontariuszki – Dominika Osuch i Paulina Rychlicka wraz z licznymi wolontariuszami WSH, którzy z ogromną radością wprowadzili seniorów w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Łzy wzruszenia, uśmiech na twarzy, nieustające brawa uczestników były najpiękniejszym podziękowaniem dla wszystkich studentów zaangażowanych w to niezwykłe spotkanie.

Zachęcamy studentów do uczestnictwa w Studenckiej Organizacji Wolontariat i czekamy na kolejne takie akcje!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x