skype wsh radom
rekrutacja online

Umiejętności kierownicze

Udostępnij

Celem warsztatu przeprowadzonego w dniu 15.01.2021 r była analiza zależności między umiejętnościami kierowniczymi a efektywnym wykonywaniem zadań zawodowych.Zdobywanie kompetencji niezbędnych do pełnienia funkcji menedżera jest procesem bardzo złożonym, i niekiedy bardzo trudnym. Wiąże się to nie tylko z pogłębianiem wiedzy oraz umiejętności wymaganych na danym stanowisku pracy, doskonaleniem kompetencji miękkich/społecznych, niezbędnych w procesie zarządzania.

Kierowanie przedsiębiorstwem oraz jego personelem, wymaga od osób zarządzających bardzo dużej odpowiedzialności, podejmowania trudnych decyzji, często pod presją czasu. Efektywność pracy menedżera i zespołu, którym zarządza, w dużej mierze zależy od jego indywidualnego podejścia do takich obszarów jak:

1.      Ergonomia pracy

2.      Motywacja pracowników

3.      Odpowiednie kierowanie, podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów

4.      Spotkania biznesowe i kontakty

5.      Komunikacja i dobra współpraca w firmie

6.      Kultura i atmosfera panująca w organizacji

7.      Szkolenia, warsztaty, dokształcanie

8.      Innowacja i kreatywność

9.      Poczucie bezpieczeństwa

10.  Elastyczność i balans

11.  Właściwa postawa i nawyki pracy

12.  Zarządzanie stresem i energią

13.  Zarządzanie czasem pracy

Organizacje, w których menedżerowie posiadają umiejętności dostosowania stylu zarządzania do danego zespołu oraz określonych sytuacji, posiadają przewagę konkurencyjną na tle innych przedsiębiorstw funkcjonujących na współczesnym rynku. Współczesny menedżer może efektywnie pełnić swoje podstawowe role i funkcje kierownicze oraz sprawnie realizować zadania, jeśli ma nie tylko odpowiednią wiedzę ogólną i specjalistyczną, doświadczenie, pożądany zespół cech osobowości, zdolności, inteligencję, ale też podstawowe, konkretne umiejętności menedżerskie, utrwalone jako nawyki.

Organizatorem warsztatu był Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu wraz z Kołem Młodych Menadżerów oraz Kreatywnego Myślenia i Badań Społecznych 

Serdecznie zapraszamy  na kolejne warsztaty poświęcone tematyce zarządzania, terminy warsztatów zostaną podane wkrótce.

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x