skype wsh radom
rekrutacja online

Etyka pracy w biznesie

Udostępnij

W dniu 10 stycznia 2021 w WSH w Radomiu odbył się wykład międzynarodowy online na temat: Teamleaderstwo i teambuilding, Etyka pracy w biznesie. Wykład poprowadziła Mgr Ivana Uhliarová, MBA, doktorantka Uniwersytetu w Pardubicach – Republika Czeska

Podczas wykładu zwrócono uwagę na niezwykle dynamicznie rozwijający się sektor biznesu w wymiarze międzynarodowym. W związku z takim tempem zmian, konieczne jest wypracowywanie właściwych i skutecznych narzędzie zarządzania pracownikami. Model zarządzania zespołem jest jednym z kluczowych ogniw w procesie funkcjonowania firmy, organizacji, czy instytucji. Zaprezentowane podczas wykładu modle zarządzania opierają się na strategiach liderstwa i przywództwa zorientowanego na właściwą komunikację z pracownikami. Dodatkowym elementem, podczas którego odniesiono się podczas wykładu, jest system wynagradzania, system motywowania pracowników, system nagradzania, premiowania i tzw. model benefitów.  Prelegentka odnosiła się do doświadczenia środowiska biznesu na teranie Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej i Polski. Podkreślono, że obszar przywództwa i zarządzania zespołem pracowników jest obszarem zainteresowania wielu dziedzin nauki, takich jak psychologia biznesu, zarządzanie, studia menadżerskie oraz wiele innych. Jest to, zatem płaszczyzna interdyscyplinarna, obejmująca wiele nurtów badawczych ale też rozwiązań praktycznych, wdrożeniowych i właściwej polityki personalnej firm. Jest to istotny element w dobie globalizacji gospodarki, ale jednocześnie ochrony interesów ekonomicznych poszczególnych państw. Nowoczesny i odpowiedzialny społecznie biznes to oparty powinien być na zasadach etyki, obecnej w każdym elemencie funkcjonowanie organizacji, przedsiębiorstwa, instytucji, czy firmy. Podczas wykładu Pani Ivana w wielu miejscach odnosiła się do zagadnień etycznych obejmujących politykę kadrową, system wynagradzania, jakość pracy, odpowiedzialność pracowników i zarządów firm. Wykład zakończyła seria pytań ze strony słuchaczy, dotyczących głównie sposobów motywowania pracowników, elementów zarządzania firmą i warunków pracy. W wykładzie uczestniczyli studenci i słuchacze WSH, pracownicy i zaproszeni goście.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x