skype wsh radom
rekrutacja online

Psychoonkologia w praktyce klinicznej

Udostępnij

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu 7 stycznia 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Spotkania z Absolwentami WSH „Portrety odciśnięte w porcelanie”. Przeprowadzone zostało w formie online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams w wirtualnej przestrzeni Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej. Gościem spotkania był mgr Mateusz Gawiński –psychoonkolog, w trakcie szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Powyższe spotkanie miało charakter wywiadu przeprowadzonego z Gościem przez Koordynator Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej mgr Milenę Durasiewicz. Spotkanie zawierało także elementy warsztatu dotyczące problematyki: Psychoonkologii w praktyce klinicznej.

 Początek spotkania to swobodne pytania dotyczące wspomnień z czasów studiów w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu: absolwent opowiadał o wyjeździe do Wiednia z Uczelni, o zwiedzaniu Muzeum Freuda w Wiedniu, wspominał również o Kole Naukowym Psychologii, w którym aktywnie działał. Podkreślił także rolę przyjaźni nawiązywanych w czasach studiów, część z nich przetrwała do dziś.  Następnie omówiona została szczegółowa praca psychoonkologa: zakres obowiązków, potrzebne kompetencje oraz wewnętrzne predyspozycje do wykonywania powyższego zawodu. Studenci byli bardzo aktywni, już na początku spotkania pojawiły się liczne pytania związane z tematem spotkania. Absolwent przedstawił jak wygląda obecnie leczenie psychoonkologiczne w Polsce podkreślając ogromną potrzebę specjalistów w tym zakresie ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną w medycynie pozapsychiatrycznej. Gość zobrazował także jak wyglądają wizyty u psychoonkologa, jakie tematy są najczęściej poruszane przez pacjentów, z jakimi trudnościami zmagają się oraz co będzie pomocne w procesie leczenia. Wspomniany został wątek aktywizacji zasobów u pacjentów onkologicznych w procesie powrotu do zdrowia. Na koniec spotkania koordynator Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej podsumowała spotkanie. Studenci mieli możliwość zadania pytań jak również podzielenia się swoimi przemyśleniami dotyczącymi tematyki powyższego wydarzenia.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x