skype wsh radom
rekrutacja online

Szkolenie MON dla studentów!

Udostępnij

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, w ramach stwarzania przyszłym absolwentom szerszych możliwości odnajdywania się na rynku pracy zamierza przystąpić do kolejnej edycji programu pod nazwą „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”. Szkolenie jest adresowane w szczególności do studentów, którzy w trakcie studiów chcą odbyć przeszkolenie wojskowe i uzyskać stopień wojskowy podoficera.

Legia Akademicka, to obecnie jeden z kluczowych programów Ministerstwa Obrony Narodowej mający na celu budowę potencjału rezerw osobowych Sił Zbrojnych, zwłaszcza w korpusach osobowych szeregowych i podoficerów rezerwy, a w perspektywie również i w korpusie oficerów rezerwy.

Zasadniczym zadaniem Uczelni, wzorem roku ubiegłego, będzie przeprowadzenie części teoretycznej szkolenia, którego celem będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej, niezbędnej do odbycia szkolenia w warunkach poligonowych. Zajęcia teoretyczne, poświęcone m.in.: strukturze i wyposażeniu sił zbrojnych, wojskowym regulaminom, teoretycznym podstawom taktyki i strzelania, stanowią podstawę do odbycia praktycznego szkolenia wojskowego. Po pomyślnym zakończeniu szkolenia teoretycznego – w okresie wakacyjnym – przeprowadzone zostanie szkolenie praktyczne w wybranych przez studentów wojskowych centrach szkolenia i wskazanych jednostkach wojskowych.

Szkolenie praktyczne składa się z jednego lub dwóch turnusów (moduł podstawowy i podoficerski – w zależności od decyzji kandydata), w ramach którego nastąpi złożenie przysięgi wojskowej, zdobycie umiejętności w działaniach indywidualnych i zespołowych oraz dowodzeniu drużyną (w module podoficerskim). Za każdy dzień poligonu student otrzymuje wynagrodzenie. W szkoleniu może uczestniczyć każdy student narodowości polskiej – nie karany.

Zgłoszenia chęci przystąpienia do szkolenia studenci WSH i innych uczelni wyższych mogą przesyłać na adres Dziekana Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych e-mail: aziolkowski@wsh.pl. Uruchomienie szkolenia uzależnione jest od liczby zgłoszonych kandydatów.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x