skype wsh radom
rekrutacja online

Religijność zewnętrzna i wewnętrzna – wykład

Udostępnij

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu  zaprasza na drugi z cyklu wykład międzynarodowych mgr Ivana Uhliarová, MBA z Uniwersytetu w Pardubicach (Republika Czeska). Wykład pt.:Wewnętrzna i zewnętrzna religijność oraz fundamentalizm religijny odbędzie się 19 grudnia 2020 roku godz. 10. 00 – 11. 30

Przedmiotem badań psychologii religii jest, od samego początku jej istnienia, jest próba poszukiwania odpowiedzi na pytanie o źródło religijności człowieka oraz wyjaśnienie w jaki powstaje religia, jak się rozwija w społeczeństwie na przestrzeni wieków. Wykład będzie poświęcimy próbie zrozumienia różnych koncepcji  wewnętrznej i zewnętrznej religijności na płaszczyźnie socjologii religii. Przedmiotem wykładu będzie również fundamentalizm religijny, jako próba powrotu do fundamentu, niejako istoty religii i prób jej obrony przed wpływami różnych innych nurtów filozoficznych, materialistycznych, naukowych. Podczas wykładu będziemy przyglądać się problemowi, jaki ze sobą niesie fundamentalizm religijny oraz dlaczego naszym pierwszym skojarzeniem w tym kontekście jest Islam.

Akademia Otwarta Online. Kod dostępu: 0b61n8s

 

mgr Ivana Uhliarová, MBA – Absolwentka Religioznawstwa w Instytucie Religioznawstwa Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Studentka Prawa kanonicznego na Wydziale Prawa kanonicznego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Doktorantka Uniwersytetu w Pardubicach – Słowacja. Zakresem jej badań naukowych jest spór między prawem świeckim pojedynczych państw (głównie Europy zachodniej) i prawem Islamu, oraz spór prawa kanonicznego i prawa muzułmańskiego w specyficznych  przypadkach.

Organizatorka międzynarodowej konferencji naukowej, koordynatorka licznych międzynarodowych projektów, autorka artykułów naukowych, tłumacz polsko-słowacki.

 

 

Wykład odbędzie się w języku polskim.

Serdecznie zapraszam

Prof. WSH dr Andrzej Gołębiowski

Kontakt: agolebiowski@wsh.pl

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x