skype wsh radom
rekrutacja online

Nie choruje organ tylko człowiek

Udostępnij

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyły się kolejne warsztaty w ramach działań Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej. 07.12.2020 i 13.12.2020 r. zostały zrealizowane dwie części warsztatu pt. „Nie choruje organ tylko człowiek – wprowadzenie do psychosomatyki i somatopsychologii”.

Temat powyższych spotkań stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego rozwoju cywilizacji. Aktualnie żyjemy pod presją i w ciągłym stresie. Rok 2020 r. wymaga od nas wielu zmian, które mogą wiązać się z różnorodnymi stanami emocjonalnymi. W ramach fascynujących dyskusji rozważyliśmy następujące tematy: Jak radzić sobie z emocjami ? Jak nauczyć się identyfikować emocje i w odpowiedni sposób je wyrażać ? Jak nasze myśli wpływają na samopoczucie ? Jak zatroszczyć się o swoje ciało ? Jaki związek ma ciało z psychiką ?

Nadmiar myśli w głowie, lęk, smutek, frustracja, ból brzucha, napięcie w karku, chaotyczne zachowanie – jak sobie poradzić z natrętnymi myślami czy z różnorodnymi emocjami i z napięciem w ciele ? Pracowaliśmy także na bardziej praktycznym materiale, wchodząc w analizę swojego zachowania, swoich odczuć, a także ucząc się rozpoznawania sygnałów wysyłanych przez nasze ciało.

Tematyka powyższych spotkań ujmuje także istotną kwestię jaką jest holistyczne podejście do człowieka, w którym to jednostka jest siecią naczyń połączonych. Tak ważna jest równowaga na każdym komponencie zarówno psychicznym, fizycznym jak i społecznym.

Niesamowite dyskusje grupowe, fascynujące przemyślenia oraz nowe pomysły to owoce kolejnych warsztatów zrealizowanych z inicjatywy Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Koordynator Akademickiej Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej

mgr Milena Durasiewicz

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x