skype wsh radom
rekrutacja online

Dziecko w spektrum autyzmu w kryzysie

Udostępnij

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu zaprasza na cykl warsztatów online poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu. Podczas spotkania, które odbędzie się 26.11.2020 o godz.18:00 zostanie podjęta problematyka kryzysu doświadczanego przez rodziców dzieci w spektrum autyzmu. Coraz częściej zwraca się uwagę na fakt, iż rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu żyją w stanie przewlekłego kryzysu, a dynamika pojawiających się trudnych sytuacji jest czasem tak duża, że często przekracza możliwości radzenia sobie z nią, zwłaszcza w przypadku braku dostatecznego wsparcia z zewnątrz. W obliczu diagnozy dziecka i stale pojawiających się trudności, kryzysu w związku doświadczają nawet te najlepiej dobrane pary.

W czwartek 26.11.2020 o godz. 18.00. Jak walczyć o związek? Jak rozmawiać z partnerem o swoich wątpliwościach, lękach czy trudnych emocjach? Dlaczego trudniej jest utrzymać związek ” z innością w tle”? Czy zawsze wyjątkowość rodzicielstwa musi przysłaniać bliskość i intymność w związku? Jak mądrze i razem wyjść z kryzysu? Próby odpowiedzi na te pytania podejmie się współzałożycielka i dyrektor zarządzająca Fundacji Aleklasa Izabela Hnidziuk- Machnica, mama 10-letniego Mateusza w spektrum autyzmu – od ponad 6-ciu lat organizatorka serii konferencji pt. „Rodzina z Zespołem Aspergera”, „Szkoła z Zespołem Aspergera”, licznych warsztatów i szkoleń, inspiratorka akcji społecznych. Prowadzi grupy wsparcia dla rodziców, konsultacje rodzicielskie, wykłady, warsztaty, szkolenia dla rodziców i specjalistów. Jest założycielką i prowadzącą internetową grupę wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu ” Razem zrozumiemy AS’y” oraz grupy dla nauczycieli, psychologów terapeutów, psychiatrów „Specjaliści zrozumieją AS’y”, której celem jest wsparcie specjalistów w zrozumieniu specyfiki spektrum autyzmu. Ponadto jest autorką i prowadzącą serię popularnych i cenionych programów pt. „Rozmowy w spektrum autyzmu”. Fundacja Aleklasa jest m.in. współorganizatorem cyklicznych międzynarodowych konferencji ” Autyzm. Ewolucja”, ze specjalnym udziałem prof. Tony’ego Attwooda oraz wielu specjalistów z Polski i ze świata.

W piątek  27.11.2020 o godz. 18.00 odbędzie warsztat prowadzony przez Izabelę Hnidziuk- Machnicę pt. „Dziecko w spektrum autyzmu w kryzysie”. Dzieci oraz dorośli w spektrum autyzmu żyją w stanie wysokiego pobudzenia, przebodźcowania i lęku. Jak szacuje prof. Tony Atwood, światowej sławy ekspert w dziedzinie zaburzeń ze spektrum autyzmu 70% nastolatków w spektrum autyzmu wykazuje zaburzenia lękowe, które wymagają wsparcia terapeutycznego i farmakologicznego. Badania pokazują, że część zachowań trudnych znika, a procent nastolatków dotkniętych zaburzeniami lękowymi oraz innymi zaburzeniami, jak np. mutyzm wybiórczy, zaburzenia odżywiania czy nawet depresja znacząco spada w przypadku stosowania odpowiedniego wsparcia. Wiedza w tym zakresie niezbędna jest zarówno specjalistom, jak i rodzicom dzieci z zaburzeniami zaburzeń neurorozwojowymi.

Kolejne warsztaty odbędą się 04.12.2020 godz. 18:00 oraz 11.12.2020 godz. 18:00 i będą dotyczyły sytuacji ucznia w spektrum autyzmu oraz spektrum autyzmu z perspektywy rodzica.

Studenci uczestniczący w tych warsztatach online mogą zaliczyć określoną liczbę godzin praktyk.

Dostęp do warsztatów na platformie Microsoft Teams możliwy jest poprzez kod umożliwiający dołączenie do zespołu: ckqs1fs

Bliższych informacji o wydarzeniu udziela prof. WSH dr Paweł Nowak

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x