skype wsh radom
rekrutacja online

Terapia Ocalonych

Udostępnij

20 października 2020 r. podczas warsztatów zorganizowanych przez prof. WSH dr. Pawła Nowaka studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zapoznali się z przebiegiem psychoterapii kobiet, które doświadczyły przemocy fizycznej, emocjonalnej i seksualnej. Spotkanie, w którym więzło udział ponad 170 osób prowadzone było online na platformie Microsoft Teams.

W oparciu o materiał filmowy uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczyć sposób pracy i prowadzenia psychoterapii przez światowy autorytet w dziedzinie przemocy w rodzinie prof. Leonorę E. Walker. Ta amerykańska psycholog jest m.in. autorką szeroko stosowanej koncepcji cyklu przemocy w rodzinie, składającego się z faz: narastania napięcia, gwałtownego rozładowania napięcia poprzez przemoc i miodowego miesiąca (pojednania). Pracując przez ponad 30 lat z kobietami, doświadczającymi przemocy fizycznej, emocjonalnej i seksualnej rozwinęła własne podejście terapeutyczne, nazywane „Terapią Ocalonych”.

Dzięki udziałowi w warsztacie, który zakończył się ożywioną dyskusją uczestnicy zapoznali się z prowadzeniem wywiadu, efektywną pracą z traumą i przemocą, ustalaniem z pacjentem planu bezpieczeństwa na wypadek sytuacji kryzysowych, a także poznali sposoby pomagania kobietom w porzuceniu dezadaptacyjnych strategii radzenia sobie, odzyskaniu poczucia własnej wartości i odbudowaniu zdrowego, wartościowego życia.
Studentów zainteresowanych psychologią zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach Koła Naukowego Psychologii WSH.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x