skype wsh radom
rekrutacja online

„Terapia Ocalonych” – warsztaty online

Studenckie Koło Naukowe Psychologii Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zaprasza na warsztat online poświęcony psychoterapii kobiet wykorzystanych seksualnie w dzieciństwie. W oparciu o materiał filmowy uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zobaczyć sposób pracy i prowadzenia psychoterapii przez światowy autorytet w dziedzinie przemocy w rodzinie prof. Leonorę E. Walker.

Ta amerykańska psycholog jest m.in. autorką szeroko stosowanej koncepcji cyklu przemocy w rodzinie, składającego się z faz: narastania napięcia, gwałtownego rozładowania napięcia poprzez przemoc i miodowego miesiąca (pojednania).

Pracując przez ponad 30 lat z kobietami, doświadczającymi przemocy fizycznej, emocjonalnej i seksualnej rozwinęła własne podejście terapeutyczne, nazywane „Terapią Ocalonych”. Dzięki udziałowi w warsztacie online uczestnicy zapoznają się z prowadzeniem wywiadu, efektywną pracą z traumą i przemocą, ustalaniem z pacjentem planu bezpieczeństwa na wypadek sytuacji kryzysowych, a także przyswoją sobie sposoby pomagania kobietom w porzuceniu dezadaptacyjnych strategii radzenia sobie, odzyskaniu poczucia własnej wartości i odbudowaniu zdrowego, wartościowego życia.

Studenci uczestniczący w tym warsztacie online mogą zaliczyć określoną liczbę godzin praktyk.

Warsztat, odbędzie się w dniu 20 października (wtorek) 2020 roku o godz. 17.00 na platformie Microsoft Teams. Dostęp możliwy będzie poprzez zespół Koło Psychologii.

Kod dostępu do zespołu: ckqs1fs

Bliższych informacji o wydarzeniu udziela Opiekun Koła Psychologii prof. WSH dr Paweł Nowak

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x