skype wsh radom
rekrutacja online

Pomóż ocalić życie Mehmeta! Nowe informacje

Udostępnij

Mehmet Salih Delibaşı to sympatyczny student z wymiany Erasmus+, który chętnie poznawał kulturę naszego kraju oraz angażował się w życie studenckie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Niestety po powrocie do rodzinnego miasta jego sytuacja rodzinna dramatycznie się zmieniła. Z powodu swojej orientacji seksualnej grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony lokalnej społeczności, a przede wszystkim z rąk własnego ojca! Poznaj historię Mehmeta i walcz o jego życie razem z nami!

Mehmet przyjechał do Radomia we wrześniu 2018, na dwa semestry w ramach wymiany studenckiej programu Erasmus+ z Uniwersytetu Adıyaman z Turcji. Już na początku pobytu na studiach dał się poznać jako niezwykle otwarty młody człowiek. Brał udział w wielu inicjatywach, wykładach i wydarzeniach, przybliżających kulturę i tradycje naszego kraju oraz regionu. Chętnie integrował się ze studentami WSH, poznał także wielu przyjaciół w Radomiu.

Po powrocie do Adıyaman rodzina dowiedziała, że Mehmet jest gejem. W mniemaniu społeczności stał się dla rodziny hańbą, a jego ojciec chce dopuścić się zbrodni na własnym synu! Chociaż homoseksualizm w Turcji nie jest karany, a mordy rytualne wykonywane na homoseksualistach są nielegalne, fundamentalizm i patriarchat w Turcji w wielu małych wioskach nadal zbiera śmiertelne żniwa.

Mehmet doświadczył nie tylko ostracyzmu i odrzucenia ze strony ojca, został pobity i grozi mu śmierć. Poruszeni jego sytuacją, apelujemy do wszystkich znajomych Mehmeta w Radomiu, a także osób wrażliwych na krzywdę i niesprawiedliwość drugiego człowieka. Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu już od lat walczy w obronie osób, których prawa na całym świecie zostały złamane. Teraz, gdy sprawa dotyczy naszego absolwenta, tym bardziej chcemy być solidarni, pomagając w sprowadzeniu go do Europy a w przyszłości do Polski. Choć każdego dnia doświadczamy niesprawiedliwości, warto pomyśleć o cichych krzywdach i dramatach rodzinnych, które niestety mają miejsce w tysiącach wiosek i miast na całym świecie.

Nie bądźmy obojętni! Wraz ze Stowarzyszeniem Droga Mleczna w Radomiu zachęcamy do zbiórki środków na ocalenie Mehmeta i zapewnienie mu bezpieczeństwa w Stambule, a potem także w Europie. Pod linkiem każdy może wpłacić dobrowolną sumę. Im więcej środków wpłynie, tym szybciej uda się pomóc młodemu Kurdowi rozpocząć lepsze, bezpieczniejsze życie!

LINK DO ZRZUTKI

Aktualna sytuacja Mehmeta

Na ocalenie Mehmeta wpłynęło już ponad 7.000 zł!  Obecnie Mehmet odebrał dokumenty z Uniwersytetu Adıyaman, pożegnał się z mamą i wyjechał do Izmiru, gdzie szuka pracy, a dzięki przychylności przyjaciół z WSH, z którymi ma kontakt w Izmirze, znalazł zakwaterowanie. W przyszłości, gdy tylko sytuacja wyjazdowa się poprawi, będzie myślał o wizie studenckiej – paszporcie do  lepszego życia w Europie.

Turcja to nadal kraj łamania praw człowieka, w którym dominuje prawo prowincji. Kobieta sprzeciwiająca się woli mężczyzny narażona jest na przemoc męża i całej społeczności.

Każdy z nas może poświęcić chwilę, by wesprzeć akcję, a tym samym wpłynąć na losy młodych ludzi takich jak Mehmet i sprzeciwić się rytualnym mordom w wielu krajach!!!

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x