skype wsh radom
rekrutacja online

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO

Rozpoczęła się kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Tradycyjnie wydarzenie zainaugurowała parada zabytkowych aut, która wyruszyła spod Komendy Wojewódzkiej Policji.

 

Mimo obostrzeń związanych z COVID-19 przyzwyczajamy się do „nowej normalności”- festiwal ma być katalizatorem pozytywnych przemian – stąd towarzyszące mu hasło OD NOWA. Już od piątku można było podziwiać wystawę „Kameralne Lato 2019 w obiektywie”, będącą podsumowaniem zeszłorocznej edycji, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, FilmForum oraz Urząd Miejski w Radomiu.

W niedzielny wieczór odbył pokaz plenerowy filmu „Siedem” Davida Finchera z Bradem Pittem i Morganem Freemanem, odbywający w ramach cyklu NIEBO NAD RADOMIEM, rozpoczął się również międzynarodowy cykl warsztatów „FAST Film Art for Social Transformation“, w których wzięła udział młodzież z Polski, Włoch, Francji i partnerskiego miasta Radomia w Niemczech – Magdeburga.

Festiwalowy poniedziałek rozpocznie spotkanie dziennikarzy z opiekunami artystycznymi programów edukacji filmowej KAMERALNEGO LATA w trakcie śniadania prasowego. O swojej pracy z młodzieżą podczas międzynarodowych warsztatów „FAST Film Art for Social Transformation“ opowiedzą: Anna Morawiec, Piotr Dylewski, Kordian Kądziela, Karim Kourani i Marek Pawlikowski. Na śniadaniu prasowym obecny będzie również Zastępca Prezydenta Miasta Radomia – Mateusz Tyczyński.

Następnie o godzinie 13:00 na placu przed Urzędem Miasta w Radomiu odbędzie się warsztat praktyczny „Realizacja obrazu filmowego” i pokaz sprzętu filmowego CANON Professional Service. Na 17:00 zapraszamy do ŁAŹNI – Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych, gdzie w ramach Akademii Zawodowców Jakub Matyjaśkiewicz opowie o tajnikach pracy kaskadera filmowego. Drugi dzień zakończy pokaz filmów w ramach Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK w Kawiarni „Otwarta”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na wszystkie wydarzenia realizowane w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii ŁAŹNIA obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru wyłącznie w dniu wydarzenia w miejscu realizacji wydarzenia na 30 minut przed jego rozpoczęciem. Nie prowadzimy telefonicznej rezerwacji miejsc. Każdy widz może pobrać maksymalnie dwie wejściówki.

Festiwal odbywa się w Radomiu i potrwa do 15 sierpnia 2020 r.

 

KAMERALNE LATO 2020 – Program

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x