skype wsh radom
rekrutacja online

Wykład otwarty – Małgorzata Potocka!

Udostępnij

W ramach Akademii Otwartej online, w dniu 23 maja gościliśmy aktorkę, reżyserkę, dyrektorkę Radomskiego Teatru Powszechnego, doktor Małgorzatę Potocką. Ponad 100 uczestników spotkania mogło poznać usłyszeć, czym jest talent, jak go pielęgnować, chronić i rozwijać, by człowiek w toku swojego życia stał się „dziełem sztuki”.

Podczas wykładu, Pani doktor zwróciła uwagę na fakt, że odkrycie talentu u dziecka zależy po części tylko od rodziców – wrażliwych obserwatorów. W dużej mierze od nauczyciela, który powinien być uczciwy, sprawiedliwy, otwarty a przede wszystkim wspomagający, rozwój dziecka. Czy jest to możliwe?

Oddziaływania pedagogiczne należy oprzeć na sztuce czyli: śpiewie, tańcu, muzyce, malowaniu i rysowaniu. Sztuka wpływa na emocje, kształtuje świat wartości, pełni ważną rolę w życiu każdego człowieka a dziecka szczególnie. Dzieci zadają nauczycielom bardzo dużo pytań, na które oczekują odpowiedzi. Doktor Małgorzata Potocka zaproponowała uczestnikom wykładu napisanie wspólnie książki z odpowiedziami na pytania dzieci, które są najczęściej zadawane. Książka ta byłaby praktyczną wskazówką dla nauczycieli ale również i dla rodziców, którzy nie mają wiedzy pedagogiczno – psychologicznej, ale są pierwszymi nauczycielami swoich dzieci i to właśnie oni już powinni odkrywać talenty u swoich dzieci.  Podczas wykładu uczestnicy, zwłaszcza studentki pedagogiki i psychologii dyskutowały z prelegentką na temat swoich doświadczeń w ramach pracy z dziećmi, stażu lub praktyk.

Zapraszamy do obejrzenia wykładu online!

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x