skype wsh radom
rekrutacja online

Edukacja wojskowa studentów w ramach LA!

Udostępnij

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Obrony Narodowej, w celu wsparcia Sił Zbrojnych RP w pozyskaniu właściwych kandydatów do służby przystąpiła do programu pod nazwą „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej” (III edycja) adresowanego do studentów, którzy w trakcie studiów chcą odbyć przeszkolenie wojskowe i uzyskać stopień wojskowy podoficera.  

W związku z powyższym, jesienią ubiegłego roku zorganizowane zostały spotkania informacyjne, prowadzone przez pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu, przy czynnym udziale przedstawicieli wojskowych jednostek współpracujących z WKU Radom.  

Zadaniem Uczelni było przeprowadzenie części teoretycznej (realizowanej w murach WSH), którego celem było opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej, niezbędnej do odbycia szkolenia w warunkach poligonowych. Zajęcia teoretyczne – 30 godzin wykładów poświęconych m.in.: strukturze i wyposażeniu sił zbrojnych, regulaminom wojskowym, teoretycznym podstawom taktyki i szkolenia strzeleckiego, przetrwaniu na polu walki, zorganizowane były stacjonarnie (jeszcze przed wybuchem pandemii) w oparciu o doświadczenie byłych i czynnych oficerów wojska polskiego. Uzgodniono również szkolenie praktyczne w 62blp WOT w Radomiu, do którego jednak nie doszło z uwagi na panującą epidemię.  

Sprawdzian wiedzy teoretycznej przeprowadzono przy pomocy platformy Office 365 i aplikacji Microsoft Teams. Wykłady uzupełnione były zalogowaniem studentów do platformy e-learningowej Legii Akademickiej, na której studenci mieli dostęp do wykładów przygotowanych również przez specjalistów z MON. Wszystkie wykłady przeprowadzone przez wykładowców zatrudnionych przez WSH były również udostępnione w formie elektronicznej studentom.  

Na szkolenie początkowo zgłosiło się 36 studentów (złożyło stosowne wnioski). Jednak do szkolenia przystąpiło 30 osób, z czego dziewięciu, to studenci z innych uczelni. Szkolenie, które stanowi podstawę do rozpoczęcia praktycznego szkolenia wojskowego ukończyło 29 kandydatów i kandydatek. 

Po pomyślnym zakończeniu szkolenia teoretycznego, w okresie wakacyjnym, studenci będą brali udział w szkoleniu praktycznym w centrach szkolenia i wskazanych jednostkach wojskowych.  

Życzymy studentom niezapomnianych wrażeń z ćwiczeń poligonowych. 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x