skype wsh radom
rekrutacja online

Otwarta Akademia Online w WSH!

Udostępnij

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu zaprasza studentów, wykładowców, a także Radomian do udziału w nowym, prestiżowym projekcie uczelni. Otwarta Akademia Online WSH to cykl bezpłatnych wykładów online z udziałem utytułowanych wykładowców i osobowości z życia publicznego. Wykłady będą obejmowały aktualną tematykę związaną z nową rzeczywistością wokół nas.

Do wykładu będzie można dołączyć zdalnie na platformie Microsoft Teams, za pomocą kodu dostępu, publikowanego wraz z zapowiedzią.

Goście będą podejmowali ciekawe tematy z życia społecznego, poświęcone zagadnieniom związanym z nauką, ale także dotyczące aktualnych problemów i frapujących nas tematów. Prelegenci to tytułowani wykładowcy i osobistości z życia publicznego.

Pierwszy wykład Otwartej Akademii Online w dniu 25 kwietnia 2020 roku zainaugurował gen. broni dr Mirosław Różański. Temat dotyczył  Funkcjonalności systemu bezpieczeństwa narodowego”.

Gen. Różański jest jedną z najbardziej kompetentnych osób w państwie w zakresie kreowania strategii bezpieczeństwa RP w obecnych realiach. Podczas wykładu przybliżył te realia, przedstawił aktualnie funkcjonujący system bezpieczeństwa narodowego oraz ocenił jego skuteczność. Omówił rolę Prezydenta RP w systemie bezpieczeństwa oraz inne kluczowa stanowiska w państwie. Przedstawił również swój punkt widzenia w zakresie organizacji dowodzenia i zarządzania systemem bezpieczeństwa narodowego RP.  

Na koniec spotkania udzielał wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. Poruszane były między innymi sprawy udziału polskiego wojska w misjach zagranicznych, roli i podporządkowania nowo powstałej formacji Wojsk Obrony Terytorialnej, udziału polskich sił zbrojnych w różnych ćwiczeniach w ramach sojuszu północnoatlantyckiego oraz zadań Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju STRATPOINTS, której jest prezesem. 

W wykładzie wzięło udział ponad osiemdziesięciu studentów Wyższej Szkoły Handlowej!

 

Generał broni dr Mirosław Różański, obecnie Prezes Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoj STRATPOINTS,  pełnił służbę na prestiżowych i kluczowych dla obronności RP stanowiskach w Polsce i za granicą, m.in. dowodząc Związkami Taktycznymi, Brygadową Grupą Bojową podczas VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Na szczeblach centralnych dowodzenia siłami zbrojnymi zajmował się strategią i planowaniem obronnym, zaś piastując stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych dowodził 30. tysiącami wojsk z 25 państw podczas największego w tym okresie ćwiczenia z wojskami pod kryptonimem ANAKONDA. Gen. Różański jest jedną z najbardziej kompetentnych osób w państwie w zakresie kreowania strategii bezpieczeństwa RP w obecnych realiach.

DOŁĄCZ DO WYKŁADU:

1. Kliknij na TUTAJ

2. Zaloguj się jako gość podając:

login: guest@wsh.pl

hasło: WSHRadom2020

(wielkość liter ma znaczenie)

3. Przejdź do kalendarza (aby zobaczyć wydarzenia – zmień tryb wyświetlania kalendarza jak poniżej) i znajdź właściwe spotkanie. Kliknij na nie i za pomocą przycisku dołącz (w prawym górnym rogu ekranu dołączamy do spotkania).

WIDZIMY SIĘ ONLINE 🙂

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH WYKŁADACH ONLINE:

 

9 maja 2020 w godz. 8.00 – 9.30

Cyberzaburzenia w dobie pandemii – mechanizmy i rozwój

oraz  9. 30 – 10. 30.

NSP – nowe substancje psychoaktywne. Zjawisko diagnoza – bezpieczeństwo 

wykład prof. dra hab. Mariusza Jędrzejko

Kod dostępu do wykładów na platformie Teams: 0b61n8s 

10 maja 2020 w godz. 11.00-12.30

Etykieta w czasach zarazy

wykład dr Ireny Kamińskiej – Radomskiej

16 maja 2020  godz. 12.00-13.30 

Czy jestem człowiekiem sukcesu?  Czego nie robić a co robić żeby wyjść na swoje?  

wykład dra Leszka Mellibrudy

Kod dostępu do wykładu na platformie Teams: 0b61n8s 

23 maja 2020 w godz. 10.00 – 10.30

Jak odkryć i nie zniszczyć talentu dziecka?

wykład dr Małgorzaty Potockiej

Kod dostępu do wykładu na platformie Teams: 0b61n8s 

31 maja 2020 w godz. 10.00 – 10.30

Czym różni się cyberprzemoc od tradycyjnej przemocy i co z tego wynika dla praktyki?

wykład prof. dra hab. Jacka Pyżalskiego

Kod dostępu do wykładu na platformie Teams: 0b61n8s 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x