skype wsh radom
rekrutacja online

dr Leszek Mellibruda o sukcesie i szczęściu

Udostępnij

Pierwszy Festiwal BOSS i kolejny wykład otwarty w ramach Akademii Otwartej Online w Wyższej Szkole Handlowej za nami. 

Gościem festiwalu był dr Leszek Mellibruda, znany i ceniony psycholog biznesu. Wygłosił wykład na temat, Czy jestem człowiekiem sukcesu? Czego nie robić a co robić żeby wyjść na swoje? Wykład, jak i całe wydarzenie odbyło się online – poprzez platformę Teams Uczestnikami wykładu było 215 osób, zarówno studentów, wykładowców, osoby, przedstawicieli Studenckiego Forum BCC przy Loży Radomskiej, jak i gości WSH prezentujących różne środowiska.  

Dr Leszek Mellibruda podczas wystąpienia wskazał na kilka ważnych czynników warunkujących poczucie sukcesu i spełnienia w życiu osobistym i zawodowym człowieka. Dla młodych ludzi stojących u progu kariery zawodowej, ważne jest by zrozumieli, że sukces nie jest tożsamy z osiągnięciem wyłącznie stanu zaspokojenia potrzeb materialnych, z zarabianiem dużych pieniędzy. To element ważny ale nie jest gwarantem szczęścia i poczucia spełnienia. Ważnym czynnikiem prowadzącym do czerpania satysfakcji życia jest realizacja celów, jakie człowiek sobie stawia każdego dnia. Istotnym elementem sukcesu, jest dążenie konsekwentne do realizacji marzeń i odkrywania pasji w życiu. Praca zawodowa powinna być związana z pasją, jaką każdy człowiek posiada i którą w toku swojego życia rozwija.

Bez względu na wiek, stanowisko i wykonywany zawód najważniejszym elementem poczucia sukcesu jest to, żeby wykonywać swój zawód z pasją mając poczucie wolności i radości. Wykład był niezwykle interesujący, pełen konkretnych wskazówek i drogowskazów. Pojawiło się wiele pytań na które każdy powinien sam sobie odpowiedzieć analizując swoje życie w kontekście swoich marzeń i wytyczania celów. Doktor Mellibruda podawał przykłady ludzi sukcesu, odnosząc je do bogatej wiedzy naukowej, badań psychologicznych, budując w ten sposób solidny aparat naukowy. Słuchacze zostali z pytaniem, na które powinni znaleźć swoje indywidualne odpowiedzi, Czy jestem człowiekiem sukcesu? 

Studenckie Forum BCC, przy Radomskiej Loży BCC, jako organizacja środowiska akademickiego i biznesowego regionu radomskiego, przygotowuje kolejne wydarzenia w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu na które serdecznie wszystkich zapraszamy.  

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x