skype wsh radom
rekrutacja online

Groźne cyberzaburzenia i NSP

Udostępnij

W dniu 9 maja 2020 roku w ramach Otwartej Akademii Online odbyły się dwa wykłady, przeprowadzone przez Pana Prof. dr hab. Mariusza Jędrzejko, dyrektor programowy Centrum Profilaktyki Społecznej w Milejówku, wykładowca akademicki i działacz społeczny. 

W pierwszym wykładzie pod tytułem, NSP – nowe substancje psychoaktywne. Zjawisko diagnoza – bezpieczeństwo,  zostały poruszone kwestie związane z uzależnieniem od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. W treści wykładu mogliśmy wysłuchać zarówno naukowych wyjaśnień przyczyn sięgania po narkotyki, jak i poznać nowoczesne metody diagnozowania objawów zażycia środków psychoaktywnych. Wiele miejsca poświęcono w wkładzie na omówienie zasad postępowania z osobami pod wpływem środków odurzających oraz wskazania terapeutyczne. Ważną rolę w zapobieganiu uzależnieniom odgrywa właściwie prowadzona profilaktyka domowa oparta na realistycznym i konsekwentnym wychowaniu.  

Drugi wykład, zatytułowany, Cyberzaburzenia w dobie pandemii Cowid -19, był poświęcony cyberazaburzeniom, powstającym bardzo szybko u dzieci i młodzieży, jako efekt złego wykorzystywania technologii informatycznych. Zjawisko omawiane podczas wykładu staje się bardzo rozpowszechnione, przy równoczesnym braku kompetencji społecznych w jego minimalizowaniu. Omawiając poszczególne zagrożenia płynące z niekontrolowanego korzystania przez dzieci z technologii cyfrowych, zwrócono uwagę na elementy diagnozy wychowawczej, profilaktyki zachowań ryzykownych na portalach społecznościowych oraz przekazano czytelne wskazania wychowawcze, terapeutyczne, minimalizujące cyberzaburzenia wśród dzieci i młodzieży.  

w wykładach wzięło udziało 155 osób!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x