skype wsh radom
rekrutacja online

Psychodrama – warsztat online

Udostępnij

23 kwietnia 2020 r. podczas warsztatów zorganizowanych przez Koło Psychologii studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zapoznali się z przebiegiem psychoterapii w formie psychodramy. Spotkanie, w którym więzło udział ponad 60 studentów ! odbyło się online na platformie Microsoft Teams.

Psychodrama jako jedna z metod psychoterapii grupowej polega na odgrywaniu roli przez pacjenta, której treścią są jego problemy i przeżycia. Pacjent jest głównym aktorem (protagonistą), pozostałe osoby biorące udział w psychodramie to aktorzy pomocniczy, reżyser i publiczność. Studenci zapoznali się z fazami psychodramy, jak i wybranymi technikami psychodramatycznymi.

Psychodrama wykorzystywana jest nie tylko jako metoda terapeutyczna, ale również stosowana jest w celach diagnostycznych, wychowawczych czy resocjalizacyjnych zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.

Bliższych informacji o kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez Koło Naukowe Psychologii udziela opiekun koła prof. WSH dr Paweł Nowak

Dziękujemy studentom za tak liczne  zainteresowanie i aktywny udział 🙂

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x