skype wsh radom
rekrutacja online

Funkcjonalność systemu bezpieczeństwa narodowego

Udostępnij

W dniu 25 kwietnia 2020 roku, w ramach spotkań Otwartej Akademii Online WSH, odbył się wykład gen. broni dr Mirosława Różańskiego dla studentów WSH na temat „Funkcjonalność systemu bezpieczeństwa narodowego”.  

Gen. Różański jest jedną z najbardziej kompetentnych osób w państwie w zakresie kreowania strategii bezpieczeństwa RP w obecnych realiach. Podczas wykładu przybliżył te realia, przedstawił aktualnie funkcjonujący system bezpieczeństwa narodowego oraz ocenił jego skuteczność. Omówił rolę Prezydenta RP w systemie bezpieczeństwa oraz inne kluczowa stanowiska w państwie. Przedstawił również swój punkt widzenia w zakresie organizacji dowodzenia i zarządzania systemem bezpieczeństwa narodowego RP.  

Na koniec spotkania udzielał wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. Poruszane były między innymi sprawy udziału polskiego wojska w misjach zagranicznych, roli i podporządkowania nowo powstałej formacji Wojsk Obrony Terytorialnej, udziału polskich sił zbrojnych w różnych ćwiczeniach w ramach sojuszu północnoatlantyckiego oraz zadań Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju STRATPOINTS, której jest prezesem. 

W spotkaniu z generałem Różańskim on-line uczestniczyło ponad osiemdziesięciu studentów WSH w Radomiu!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x