skype wsh radom
rekrutacja online

Klasyfikacje zaburzeń psychicznych – teletransmisja

Udostępnij

28 lutego 2019 w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się bezpośrednia teletransmisja wykładu z Warszawy, który poprowadziła dr n. med. Małgorzata Tartas pt. „Klasyfikacje zaburzeń psychicznych DSM-5 i ICD-10 (ICD-11) a psychoanalityczna praktyka kliniczna”.

Teletransmisję zorganizowało Mazowiecko-Świętokrzyskie Koło Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Studenckie Koło Naukowe Psychologii WSH w Radomiu. Dr n. med. Małgorzata Tartas jest psychoanalityczką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, psychoterapeutką psychoanalityczną, superwizorką i psychoterapeutką szkoleniową Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, specjalistką psychologii klinicznej, wykładowczynią psychologii i psychoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Klasyfikacja DSM-5 wydana przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) oraz ICD-10 (ICD-11) opracowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) stanowią obecnie ogólnie uznane standardy dla specjalistów zdrowia psychicznego w zakresie diagnozowania i przewidywania przebiegu zaburzeń a także planowania postępowania terapeutycznego.
Podczas wykładu i towarzyszącej jemu dyskusji uczestnicy dowiedzieli się m.in. o powiązaniach tych klasyfikacji z pracami Z. Freuda, uwarunkowaniach powstawania klasyfikacji, różnym sposobie rozumienia znaczenia cierpienia i objawów u pacjenta w podejściu psychoanalitycznym i prezentowanym przez klasyfikacje, a także o zmianach występujących w nowych wersjach klasyfikacji, zwłaszcza w ICD-11, która będzie obowiązywała w Polsce od 2022 roku i po raz pierwszy w zakresie diagnostyki zaburzeń psychicznych ma być lepsza niż klasyfikacja DSM.
Bliższych informacji o kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez Koło Naukowe Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x