skype wsh radom
rekrutacja online

Tunezja rozwijająca się demokracja

Udostępnij

4 marca Wyższa Szkołę Handlową w Radomiu odwiedził J.E Pan Sghaier Fatnassi Ambasador Tunezji! O godz. 12.00 mieszkańcy oraz studenci mięli szansę posłuchać wykładu Międzynarodowego poświęconego zagadnieniu Tunezji jako kraju tworzącej się i rozwijającej demokracji

Tunezja jest obecnie unikalnym modelem młodym modelem.  Od 2011 po raz czwarty przeżywała demokratyczne wybory.  Stosunki Tunezyjsko polskie są obecnie bardzo ożywione a turystyka i obecność turystów w Tunezji coraz większa. Jest to spowodowane w bogatą historią, walorami turystycznymi oraz położeniem.

Tunezja jest strategicznym puntem, gdzie krzyżują się interesy Afryki, Europy i bliskiego wschodu. Tunezja jest partnerem handlowym ze Stanami Zjednoczonymi, Afryką, ale także z Unią Europejską i Polską. Tunezja i Polska niedawno świętowały także 60-lecie stosunków dyplomatycznych. Tunezja oferuje dziś korzystne ramy prawne i możliwości inwestycyjne dla sektora publicznego i prywatnego, takich jak: infrastruktura, przemysł energia, technologie informacyjne oraz ekologia. Ponad 6600 firm tunezyjskich eksportuje a  współpracują z partnerami z całego świata  w takich dziecinach jak przemysł spożywczy, tekstylny czy farmaceutyczny. Liczne raporty międzynarodowe potwierdzają, że Tunezja zrobiła ogromny postęp na poziomie kontynentalnym w obszarach takich, jak: konkurencyjność, innowacje czy klimat dla biznesu.

Dziękujemy za udział mieszkańcom oraz studentom, który chętnie tuż po wykładzie zadawali gościowi pytania i opowiadali o studiach w naszym mieście i międzynardowej atmosferze panującej na uczelni!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x