skype wsh radom
rekrutacja online

Udostępnij

Władysław Kosiniak-Kamysz o wyzwaniach dla Polski

Rewolucja czy ewolucja? Co czeka Polskę, jakie wyzwania stoją przed narodem w dobie podziałów politycznych i ekonomicznych? 30 stycznia radomianie tłumnie zgromadzili się w Auli 1 Wyższej Szkoły Handlowej, by porozmawiać z Prezesem Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem na temat aktualnych problemów i wyzwań stojących przed Polską.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego już w pierwszych słowach skierowanych do uczniów, studentów i mieszkańców Radomia podkreślił, że jednym z najważniejszych wyzwań, stojących przez Polską jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wspólnoty narodowej.

„Zmiany historyczne, zwłaszcza te negatywne dokonują się zawsze przez podziały w społeczeństwie. Brak szacunku dla innego sposobu myślenia, podział ekonomiczny zawsze doprowadza do upadku państwa. To nie jest dobry kierunek dla Polski. ” jak podkreślił oficjalny kandydat PSL na prezydenta.

Silna Polska w UE – to kolejny postulat prelegenta. Jak podkreślił – „Bez silnej pozycji Polski w UE nie będzie rozwoju, ani rozwoju gospodarczego, ani ekonomicznego dlatego wyzwaniem jest wzmocnienie pozycji Polski w Unii.”

Najważniejszym wyzwaniem dla naszego kraju jest zdaniem prelegenta autentyczna reforma służby zdrowia – jej dostępność – „Na oddziałach  pracuje za mało pielęgniarek. ¼ lekarzy znajduje się w wieku przedemerytalnym. Mamy ogromny problem z jakością i dostępnością do służby zdrowia. Nie było rządu który to tej pory  poradziłby sobie z tym problemem ponad podziałami. Potrzebne są środki na dofinansowanie służby zdrowia, trzeba skrócić specjalizacje, wielką hańbą jest to, że służba zdrowia nie jest w stanie udźwignąć ciężaru finansowego operacji i zabiegów wielu ludzi – dzieci i dorosłych w naszym kraju „-  przyznał lider PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz wspomniał również o dwóch ważnych wyzwaniach przyszłości, które obecnie spędzają Polakom sen z powiek: po pierwsze wyzwanie ekologiczne – ochrona środowiska, odnawialne źródła energii – zielona energia a także niezawisłość i apolityczność sądów – prawdziwa reforma wymiaru sprawiedliwości polegający na zmniejszeniu system kontroli prokuratora generalnego nad sądami w Polsce.

Dziękujemy mieszkańcom za udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x