skype wsh radom
rekrutacja online

Robert Winnicki w WSH

Udostępnij

Pełna aula słuchaczy, wiele pytań od publiczności i Robert Winnicki, jako gość cyklu Wykładów Otwartych w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Polityk odpowiedział na pytanie Dlaczego Polska dla Polaków 23 stycznia o godz. 18.00.

Co to znaczy „Polska dla Polaków?? Rozpoczynając swój wykład, gość nawiązał do przedwojennego hasła a tym samym do prymatu jaki Polacy wiedli w handlu, w tym okresie. „Dziś chcemy by Polska była narodowo spójna i by nie utraciła ważnego zasobu jaki posiadamy, jako państwo, a który utraciło wiele państw i narodów, otaczających nasz kraj. Musimy sobie zdać sprawę, że to nie chodzi tylko o problemy migracyjne zachodniej Europy, ale także na kłopoty Federacji Rosyjskiej, w której populacja muzułmańska wzrasta i ma to swoje skutki kulturowe demograficzne i politycznie!”

Robert Winnicki przypomniał, że oprócz negatywnego wydźwięku migracji, mamy też jej pozytywne aspekty. Gość przywołał przykład migracji powrotnej np.: polskich Ormian na tereny naszego kraju, którzy od wieków stanowili część naszej kultury i którzy deklarują swoją przynależność narodową.

My chcemy takiej polityki migracyjnej, która pozwoli osobom przybywającym zasymilować się do naszej kultury, takich ludzi, którzy są bliscy kulturowo, ale nie w krótkich odstępach czasu i dużych grup, które mogą zachwiać naszą polityką.”

Robert Winnicki podkreślał wartość spójności narodowej w kontekście utrzymania demokracji w Polsce.

Po co nam jest potrzebna spójność narodowa? Jeśli Polska ma być państwem demokratycznym to musi być spójna narodowo. Demokracja jest ustrojem wymagającym. Jeśli każdy obywatel ma prawo głosu, to ważne, by ten głos, był głosem wspólnych wartości a nie podziałów.”

Gość czwartkowego wykładu podał również przykłady kłopotów migracyjnych nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Podkreślił, że państwa takie, jak Izrael, powoli rozumieją potrzebę migracji powrotnej  i próbują ją konsekwentnie realizować.

Robert Winnicki –  od 14 marca 2009 do 13 kwietnia 2013 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej (potem został jej honorowym prezesem ). Jeden z głównych organizatorów inicjatywy Marszu Niepodległości oraz twórców Ruchu Narodowego. Zasiadał w radzie decyzyjnej tej organizacji. W 2019 współtworzył w imieniu RN Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy na wybory do Parlamentu Europejskiego. W marcu przystąpił do koła poselskiego Konfederacja oraz z jej ramienia kandydował w wyborach do Europarlamentu.

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x