skype wsh radom
rekrutacja online

Krakowskim targiem….

Udostępnij

To, że Kraków to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce wiedzą niemal wszyscy. Dawna stolica naszego kraju nadal zachwyca urokiem, zabytkami i pięknymi krajobrazami. Przekonali się o tym nasi studenci, którzy wzięli udział w dwudniowej, integracyjnej wycieczce.

W pierwszym dniu wycieczki grupa rozpoczęła przygodę z przewodnikiem od Rynku i Sukiennic, wsłuchując się w hejnał dobiegający z wieży Kościoła Mariackiego, poznali historię XIII- wiecznych kramów sukiennych do postawienia których zobowiązał się Bolesław Wstydliwy. Kolejnym przystankiem było Collegium Maius, w którym studenci mieli okazję obejrzeć orszak akademicki, w najstarszej budowli Akademii Krakowskiej wykupiony od rodziny Pęcherzów przez Władysława Jagiełło za 600 grzywien.
Punktem obowiązkowym był Wawel i leżąca przy nim Katedra- miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku. Wieczorową porą studenci korzystali z życia i integrowali się w lokalnych pubach. Drugi dzień wycieczki poświęcony był na zwiedzanie Sandomierza. Zobaczyliśmy Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem oraz ratusz, Rynek, zabytkowe kamieniczki, wzgórze staromiejskie, przeszliśmy uchem igielnym do Collegium Gostomianum i Domu Długosza. Były to dwa dni niezapomnianych wrażeń:)
Dziękuję  studentom za udział w wycieczce i już dziś zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej- do Lwowa, która organizowana będzie w kwietniu.
Więcej informacji na jej temat udzieli mgr Paulina Marcinkiewicz- pmarcinkiewicz@wsh.pl
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x