skype wsh radom
rekrutacja online

Innowacje Pedagogiczne – Kodowanie na dywanie!

Udostępnij

W ramach Akademickiej Pracowni Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej studenci uczestniczyli  w warsztatach, które poprowadziła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej mgr Monika Wójtowicz na temat innowacyjnej metody  KODOWANIE NA DYWANIE.

Kodowanie często kojarzone jest z czymś trudnym i wymagającym dostępu do sprzętu komputerowego. Studenci przekonali się, że nie jest to prawda. Jest to niezwykle ciekawa i przyjemna dla uczniów nauka.  Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Zabawy z kubeczkami na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów oraz  rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczą samodzielność uczniów, poszerzają wyobraźnię, przygotowują do nauki programowania.

Koordynator pracowni: dr Agnieszka Sadowska prof. WSH

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x