skype wsh radom
rekrutacja online

Warsztaty z mindfulness

Studenckie Koło Naukowe Psychologii WSH zaprasza na warsztaty z mindfulness , które poprowadzi mgr Natalia Kaleta, absolwentka studiów podyplomowych „Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia” odbytych na Uniwersytecie SWPS.

Podejście mindfulness jest obecnie coraz częściej wykorzystywane w różnorodnych formach wsparcia psychologicznego, obejmujących zarówno poprawę jakości życia, jak i terapię m.in. takich zaburzeń jak depresja, zaburzenia lękowe, czy przewlekły ból.

Założycielem pierwszego ośrodka uważności był profesor medycyny na Uniwersytecie Massachusetts Jon Kabat-Zinn, który zdefiniował mindfullnes jako „stan świadomości będący wynikiem intencjonalnego i nieoceniającego kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w chwili obecnej”. Opracował on również najbardziej znany trening uważności pod nazwą MBSR (Redukcja Stresu Oparta na Uważności – Mindfulness-Based Stress Reduction).
Dzięki treningowi uważności można odzyskać równowagę emocjonalną, nauczyć się sztuki koncentracji i relaksu. Przeznaczony jest dla osób, które chcą nabyć umiejętność lepszego radzenia sobie ze stresem. Oferuje on różnorodne techniki pozwalające na zmniejszenie napięcia nerwowego i wypracowania w sobie umiejętności uspokajania się, kiedy pojawiają się gniew lub zdenerwowanie. Trening uważności wskazuje na to, jak czerpać energię z życia, cieszyć się z prostych, nawet najbardziej banalnych rzeczy, jakie przynosi ze sobą każda chwila. Dzięki takiemu treningowi można posiąść umiejętność prowadzenia spokojniejszego życia, w harmonii z innymi ludźmi i ze środowiskiem.

Warsztaty odbędą się 23.01.2020 o godz. 16.40 na ul. Traugutta w sali C-4.

Serdecznie zapraszamy!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x