skype wsh radom
rekrutacja online

Problemy seksualne – teletransmisja

Udostępnij

13 grudnia 2019 w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się bezpośrednia teletransmisja wykładu z Warszawy, który poprowadziła Izabela Turbaczewska-Brakoniecka nt. „Kompleksu Dafne, zespołu Haveloch-Ellisa i panseksualizmu, czyli seksuologicznych aspektów w psychoanalitycznej psychoterapii indywidualnej i par”. Teletransmisję zorganizowało Mazowiecko-Świętokrzyskie Koło Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Studenckie Koło Naukowe Psychologii WSH w Radomiu.

Izabela Turbaczewska-Brakoniecka jest psychologiem, psychoterapeutą i seksuologiem klinicznym. W 2003 roku współzałożyła Ośrodek Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej ROZMOWA w Poznaniu, w którym pracuje do dzisiaj. Współpracowała m.in. z Kliniką Psychiatrii, Centrum Interwencji Społecznej oraz z Poradnią Seksuologiczną i Patologii Współżycia przy Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Na zlecenie Sądu przygotowuje opinie sądowo-seksuologiczne. Prowadzi wykłady i szkolenia z dziedziny psychologii i seksuologii dla różnych instytucji, grup zawodowych i wiekowych. Zajmuje się pracą z osobami, które mają niesatysfakcjonujące związki emocjonalne, są w konflikcie lub w sytuacji rozstania, cierpią na depresję, nerwice, zaburzenia osobowości, lękowe, mają problemy seksuologiczne. Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową oraz par i małżeństw. Jest członkiem grupy seminaryjno-superwizyjnej prowadzonej przez Stana Ruszczynskiego i Mary Morgan – psychoanalityków par związanych z kliniką Tavistock oraz Tavistock Centre for Couple Relationships (TCCR) w Londynie.
Podczas wykładu uczestnicy dowiedzieli się, jak przeprowadzać wywiad z pacjentem pod kątem problemów seksuologicznych, zapoznali się typowymi trudnościami występującymi podczas omawiania urazów na tle seksualnym oraz na przykładzie konkretnych przypadków poznali sposoby postępowania terapeutycznego.
Bliższych informacji o kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez Koło Naukowe Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x