Udostępnij
Już piąty raz Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu odważyła się stanąć, w obronie osób skrzywdzonych przez władze miast i społeczności, a także przez ludzi nieczułych i obojętnych na całym świecie. Od 23 listopada do 15 grudnia broniliśmy słabszych i tych silnych, dla których jedną barierą okazały się mury bądź kraty więzień. Pisaliśmy listy sprzeciwu dla 10 osób i społeczności wobec łamania ich praw! Akcja Maratonu Pisania listów odbyła się w ponad 15 szkołach, placówkach opieki, galerii handlowej, na uczelni, w domach i urzędach. Wspólnie i odręcznie napisaliśmy 5493 listy, które z pewnością w 2020 roku pomogą uratować czyjeś życie. Sprawdźcie, jak przebiegała tegoroczna akcja Maratonu Pisania Listów w Radomiu oraz kto okazał swoje serce i wsparcie!
Każdy listy przynosi pociechę, ukojenie, ale także światełko w tunelu! Wiemy, że listy, które rok rocznie oddajemy do rąk władz i ambasad krajów osób uciśnionych, mają moc i czynią cuda! W tym roku liczymy na kolejne dobre wiadomości a tymczasem podsumowujemy niezwykły czas czynienia dobra każdym listem.
W tegoroczną akcję zaangażowało się ponad 15 szkół z Radomia i regionu. Rekord w pisaniu listów padł w Zespole Szkół Plastycznych, uczniowie tej szkoły napisali 1028 listów!
- Zespół Szkół Agrotechnicznych.
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego
- Zespół Szkół Zawodowych w Jasieńcu
- II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
- Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta
- XI Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica
- Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich.
- V Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta
- III Liceum Ogólnokształcące im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu
- Zespół Szkół Zawodowych im. Henryka Dobrzańskiego Hubala w Radomiu
- X LO im. Stanisława Konarskiego
- Centrum Kształcenia Ustawicznego z Radomia,
- Zespół Szkół Budowlanych oraz I Liceum Ogólnokształcącym CN-B w Radomiu.
- Szkoła Partnerstwa Międzynarodowego im. Unii Europejskiej (Szkoła Dwujęzyczna im. M. Montessori)
- I LO im. S. Czarnieckiego z Kozienic
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy
- Zespół Szkół Zawodowych, Stylizacji i Usług
- Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte
Wyższa Szkoła Handlowa po raz kolejny przyczyniła się do kształtowania prawidłowych postaw społecznych, takich jak empatia, wrażliwość na krzywdę oraz poszanowanie praw wszystkich ludzi, a zwłaszcza tych niesłusznie krzywdzonych lub prześladowanych. Tym bardziej, że organizacja Amnesty Int. w 2019 roku wytypowała bardzo młodych ludzi.
Maraton Pisania Listów Amnesty International oraz Wyższej Szkoły Handlowej w obronie młodych ludzi wsparły także osoby z życia publicznego: piosenkarz Paweł Mosiołek, magik i iluzjonista Just Edi Show, tamburmajorka Radomskiej Orkiestry Grandioso, Julia Rogala, posłanka – Joanna Kluzik Rostkowska.
Już po raz trzeci w akcję odręcznego pisania listów, w obronie więźniów sumienia włączył się także Prezydent Radomia – Radosław Witkowski. W trakcie konferencji prasowej w Urzędzie Miasta napisał list w obronie Yasaman Aryani, aktorki i aktywistki z Iranu, która odważyła się pokazać włosy na znak sprzeciwu wobec łamania praw kobiet w swoim kraju.
W trakcie niedzielnego Maratonu 15 grudnia Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu miała przyjemność gościć także panią Małgorzatę Potocką, Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu. Pani Małgorzata także wyraziła swój sprzeciw wobec łamaniu praw kobiet w Iranie! Podpisała list w obronie Yasaman Aryani. Wraz z Panią Małgorzatą Potocką swoje listy napisał także Dziekan WNS dr Andrzej Gołębiowski – Profesor WSH.
Sprawdź dla kogo pisaliśmy listy – TEGOROCZNE SYLWETKI OSÓB
Dziękujemy wszystkim osobom, które w tych dniach pisały listy oraz pomagały jako wolontariusze akcji: studentom i uczniom szkół! Mamy nadzieję, że listy napisane dla naszej uczelni znów pomogą uratować czyjeś życie.