skype wsh radom
rekrutacja online

Finał MPL 2019 – Napisaliśmy 5493 listy!

Udostępnij

Już piąty raz Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu odważyła się stanąć, w obronie osób skrzywdzonych przez władze miast i społeczności, a także przez ludzi nieczułych i obojętnych na całym świecie. Od 23 listopada do 15 grudnia broniliśmy słabszych i tych silnych, dla których jedną barierą okazały się mury bądź kraty więzień. Pisaliśmy listy sprzeciwu dla 10 osób i społeczności wobec łamania ich praw! Akcja Maratonu Pisania listów odbyła się w ponad 15 szkołach, placówkach opieki, galerii handlowej, na uczelni, w domach i urzędach. Wspólnie i odręcznie napisaliśmy 5493 listy, które z pewnością w 2020 roku pomogą uratować czyjeś życie. Sprawdźcie, jak przebiegała tegoroczna akcja Maratonu Pisania Listów w Radomiu oraz kto okazał swoje serce i wsparcie!

Każdy listy przynosi pociechę, ukojenie, ale także światełko w tunelu! Wiemy, że listy, które rok rocznie oddajemy do rąk władz i ambasad krajów osób uciśnionych, mają moc i czynią cuda! W tym roku liczymy na kolejne dobre wiadomości a tymczasem podsumowujemy niezwykły czas czynienia dobra każdym listem.

W tegoroczną akcję zaangażowało się ponad 15 szkół z Radomia i regionu. Rekord w pisaniu listów padł w Zespole Szkół Plastycznych, uczniowie tej szkoły napisali 1028 listów!

 1. Zespół Szkół Agrotechnicznych.
 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego
 3. Zespół Szkół Zawodowych w Jasieńcu
 4. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
 5. Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta
 6. XI Liceum Ogólnokształcącym im. S.  Staszica
 7. Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich.
 8. V Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta
 9. III Liceum Ogólnokształcące im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu
 10. Zespół Szkół Zawodowych im. Henryka Dobrzańskiego Hubala w Radomiu
 11. X LO im. Stanisława Konarskiego
 12. Centrum Kształcenia Ustawicznego z Radomia,
 13. Zespół Szkół Budowlanych oraz I Liceum Ogólnokształcącym CN-B w Radomiu.
 14. Szkoła Partnerstwa Międzynarodowego im. Unii Europejskiej (Szkoła Dwujęzyczna im. M. Montessori)
 15. I LO im. S. Czarnieckiego z Kozienic
 16. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy
 17. Zespół Szkół Zawodowych, Stylizacji i Usług
 18. Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte

Wyższa Szkoła Handlowa po raz kolejny przyczyniła się do kształtowania prawidłowych postaw społecznych, takich jak empatia, wrażliwość na krzywdę oraz poszanowanie praw wszystkich ludzi, a zwłaszcza tych niesłusznie krzywdzonych lub prześladowanych. Tym bardziej, że organizacja Amnesty Int. w 2019 roku wytypowała bardzo młodych ludzi.

Maraton Pisania Listów Amnesty International oraz Wyższej Szkoły Handlowej w obronie młodych ludzi wsparły także osoby z życia publicznego: piosenkarz Paweł Mosiołek, magik i iluzjonista Just Edi Show, tamburmajorka Radomskiej Orkiestry Grandioso, Julia Rogala, posłanka  – Joanna Kluzik Rostkowska.

Już po raz trzeci w akcję odręcznego pisania listów, w obronie więźniów sumienia włączył się także Prezydent Radomia – Radosław Witkowski. W trakcie konferencji prasowej w Urzędzie Miasta napisał list w obronie Yasaman Aryani, aktorki i aktywistki z Iranu, która odważyła się pokazać włosy na znak sprzeciwu wobec łamania praw kobiet w swoim kraju.

W trakcie niedzielnego Maratonu 15 grudnia Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu miała przyjemność gościć także panią Małgorzatę Potocką, Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu. Pani Małgorzata także wyraziła swój sprzeciw wobec łamaniu praw kobiet w Iranie! Podpisała list w obronie Yasaman Aryani. Wraz z Panią Małgorzatą Potocką swoje listy napisał także Dziekan WNS dr Andrzej Gołębiowski – Profesor WSH.

Sprawdź dla kogo pisaliśmy listy – TEGOROCZNE SYLWETKI OSÓB

Dziękujemy wszystkim osobom, które w tych dniach pisały listy oraz pomagały jako wolontariusze akcji: studentom i uczniom szkół! Mamy nadzieję, że listy napisane dla naszej uczelni znów pomogą uratować czyjeś życie.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x