skype wsh radom
rekrutacja online

Prezydent Radomia napisał list dla Yasaman Aryani!

Udostępnij

Akcja odręcznego pisania listów w obronie osób niesłusznie skazanych trwa!!! Listy w Ramach Maratonu Pisania Listów Amnesty International spływają z wielu miejsc, piszemy je na kolanie na korytarzu i w szkolnej ławie, podczas zakupów w galerii handlowej a po raz piąty swój sprzeciw wobec łamaniu praw tym razem kobiet – 11 grudnia podpisał także Prezydent Radomia Radosław Witkowski podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim

Już po raz piąty w akcję odręcznego pisania listów organizowaną przez Wyższą Szkołę Handlową, w obronie więźniów sumienia włączył się także Prezydent Radomia Radosław Witkowski. W trakcie konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Prezydent Napisał List w obronie aktorki z Iranu Yasaman Aryani, która jako obrończyni praw kobiet w Iranie odważyła się zdjąć chustę, odsłonić włosy i w dniu Międzynarodowego Dnia Kobiet wręczać kobietom róże. Akt jej odwagi i sprzeciwu wobec obowiązującym zasadom nie spodobał się władzom, które skazały Yasaman na 16 lat więzienia!

Pan Prezydent podkreślił rolę mediów oraz mieszkańców, którzy rok rocznie okazują współczucie, empatię i zgłaszają swój sprzeciw wobec łamaniu praw uciśnionych i niewinnych, podpisując listy w różnych miejscach. W szkołach średnich, na uczelni a także w miejscach publicznych. Pan Prezydent jest najlepszym przykładem celowości i efektów, które przynosi ta akcja. Już dwukrotnie kierował listy do władz np: Czadu o uwolnienie cyberaktywisty: Tadjadine Mahamat Babouri, powszechnie znanego, jako Mahadine oraz  najdłużej więzionego dziennikarza Muhammada Bekzhanowa, które pomogły skruszyć mury więzienia i ludzkich ser! Głos Pana Prezydenta dla tych osób oraz wielu innych z naszego miasta z pewnością pomógł w uwolnieniu więźniów!

W konferencji prasowej udział wziął również Kanclerz Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, dr Gerard Paweł Maj – Prof WSH  który opowiedział o historii Maratonu oraz  o  roli każdego wysłanego i napisanego listu,  podczas tych czterech bardzo udanych edycji akcji przeprowadzonych przez uczelnię, z nadzieją kolejne sukcesy w postaci, nowych uwolnionych oraz kolejnych rekordów napisanych listów!

Mamy nadzieję, że tegoroczna obywatelka Iranu również doczeka się tak szczęśliwego zakończenia!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x