skype wsh radom
rekrutacja online

Ty również możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo!

Udostępnij

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie bezpieczeństwa studenci WSH w Radomiu – trzeciego roku studiów, kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, w dniu 11 grudnia rozpoczęli wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu projekt pod nazwą „Ty również możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo”. Jest to projekt poświęcony bezpieczeństwu społeczności lokalnych poprzez identyfikację oczekiwań społecznych oraz niwelację zagrożeń.

Studenci podczas studiów zdobyli wiedzę i umiejętności w zakresie przewidywania zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego, metod zapobiegania naruszeniom bezpieczeństwa i porządku publicznego, analizy i oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Nabyli również wiedzę z zakresu zagadnień społecznych i prawnych, umiejętności analizowania zjawisk i rozwiązywania problemów bezpieczeństwa w skali globalnej, państwowej, regionalnej i lokalnej. Wspólne działania z policjantami-dzielnicowymi na rzecz bezpieczeństwa, pozwolą im na konfrontację wiedzy teoretycznej z praktyką.

Dzielnicowy, jako istotny element upowszechniania i zarządzania problematyką bezpieczeństwa, w sposób bezpośredni bierze udział w życiu społeczności lokalnej, ponieważ jest najbliżej spraw obywateli oraz ich problemów. Policjant ten powinien być obecny i rozpoznawalny w środowisku lokalnym, a tym samym mieć stałe i dobre relacje z mieszkańcami rejonu służbowego. Jednocześnie musi pełnić rolę moderatora życia lokalnego na rzecz budowania struktur bezpieczeństwa, wykazywać inicjatywę
i współtworzyć atrakcyjne oraz skuteczne projekty profilaktyczne.

Wspólne działanie dzielnicowego ze studentem WSH otworzy możliwość pozyskania nowego partnera oraz podjęcie innowacyjnych działań na rzecz bezpieczeństwa we wskazanym rejonie, a w szczególności:

  • realizację inicjatyw profilaktyczno – edukacyjnych w obszarze szeroko pojętego bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych (np. dzielnica, gmina, miasto, powiat), prowadzonych w oparciu o partnerstwo studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne WSH i dzielnicowych KMP/KPP/KP/PP podległych KWP zs. w Radomiu.
  • podjęcie działań mających pozytywny wpływ na bezpieczeństwo społeczności lokalnych.
  • wykazanie, że każdy obywatel, poprzez szeroko pojęte działania profilaktyczno – edukacyjne na rzecz bezpieczeństwa, może mieć na nie wymierny wpływ.

Realizowany projekt posłuży pozyskaniu nowych partnerów do współpracy na rzecz bezpieczeństwa, wzrostowi wiedzy studentów w zakresie zadań i funkcjonowania Policji, podniesieniu poziomu świadomości i przekonania studentów na temat realnego wpływu każdego obywatela na bezpieczeństwo, a przy okazji ograniczy, a w niektórych przypadkach zniweluje zagrożenia wpływające na bezpieczeństwo społeczności lokalnej.

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x