skype wsh radom
rekrutacja online

Mikołajki z Erasmusem w X LO!

Udostępnij

Międzynarodowy Program Erasmus + pomaga rozwijać pasje, zainteresowania, a przede wszystkich integruje ludzi z całego świata. 15 – lecie Erasmusa w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu a także świąteczny czas zainspirował nas do organizacji wyjątkowych, integracyjnych Mikołajek. 10 grudnia o godz. 9:40 studenci WSH z wymiany Erasmus + spotkali się z uczniami X LO im. S. Konarskiego, by poznać kolegów i koleżanki z różnych stron świata a uczniowie o świątecznych zwyczajach i obyczajach, a także zrobić wspólny prezent dla chorych dzieci.

Chociaż Dzień Świętego Mikołaja przypada na 6 grudnia – świąteczny czas obdarowywania prezentami oraz dobrem trwa przez całe Święta Bożego Narodzenia i powinien trwać zawsze! Studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu postanowili obdarować uczniów wiedzą na temat krajów, z których pochodzą oraz radością z możliwości studiowania w Polsce. Wymianie doświadczeń towarzyszyły:  krótka prelekcja na temat 15 – lecia wymiany zagranicznej Erasmus + w Wyższej Szkole Handlowej, którą poprowadziła mgr Paulina Marcinkiewicz, reprezentująca Dział Współpracy z Zagranicą oraz Praktyk studenckich oraz wspólne pogawędki w języku angielskim.  Uczniowie X LO pod opieką pani Ewy Witkowskiej zaprosili  studentów do wspólnej gry, pozwalającej poznać się nawzajem, a także przygotowali słodki, świąteczny poczęstunek.

Część artystyczna ujawniła liczne talenty nie tylko gości, ale i gospodarzy spotkania. Studenci z Turcji przygotowali krótki występ gitarowy na instrumencie Bağlama – uczniowie odwdzięczyli się śpiewaniem kolęd z akompaniamentem. Na koniec spotkania  wspólnie stworzyli świąteczne kartki dla chorych dzieci!

Dziękujemy Dyrekcji oraz nauczycielom za możliwość spotkania integracyjnego i poznania młodzieży dwóch placówek!

W spotkaniu uczestniczyli Studenci z wymiany Erasmus+:

Ahmed Karim – Iraq
Aida Said Kassie – Ethiopia
Kamal Tejidini Ishola – Nigeria
Ali Abdullahi – Nigeria
Andrei Cornea – Romania
Abdul Hakim Qadery – Afghanistan
Hussain Tawana – Afghanistan
Bahadir Ozsoz – Turkey
Nazli Basar – Turkey
Elif Nur Keskin – Turkey

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM STUDENTOM ZA UDZIAŁ i WYJĄTKOWĄ ATMOSFERĘ!!! 😉

 

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x