skype wsh radom
rekrutacja online

Wykład Ambasadora Afganistanu w WSH!

Nowy Afganistan i wzajemne relacje polsko – afgańskie – wykład o takim tytule wygłosi pierwszy gość cyklu Wykładów Międzynarodowych J.E Ambasador Republiki Afganistanu Pan Gul Hussain Ahmadi. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy 13 grudnia o godz. 11.30 do Auli 1 Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61a

„Tradycja stosunków Afganistanu z Polską sięga 75 lat i jest to całkiem długi okres, zważywszy na perspektywę relacji między innymi krajami. Polska wysłała swoje oddziały wojskowe na rzecz stabilizacji i wspomagania bezpieczeństwa, a także zwalczania terroryzmu w Afganistanie. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia nasze dwa narody podjęły walkę na rzecz niepodległości i niezależności. Działo się to równolegle – w Polsce był to ruch Solidarności, w Afganistanie był to ruch oporu przeciwko okupacji sowieckiej. ” – Jak przekonywał prezydent Afganistanu, Hamid Karzaj podczas wizyty w w Polsce w 2003 roku Polska i Afganistan są krajami, o bogatej, wspólnej tradycji stosunków politycznych. O obecnych stosunkach dyplomatycznych obu krajów oraz o nowej perspektywie Afganistanu opowie Jego Ekscelencja Gul Hussain Ahmadi podczas wykładu w Wyższej Szkole Handlowej.

Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy 13 grudnia o godz 11.30 do Auli 1 przy ul. Traugutta 61a.

Wstęp Wolny!

Zapraszamy 🙂

Gul Hussain Ahmadi – Od września 2017 do dziś jest Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Ambasadorem Islamskiej Republiki Afganistanu w Rzeczypospolitej Polskiej, a od 12 kwietnia 2018 jest także Ambasadorem Pełnomocnym i Nadzwyczajnym Islamskiej Republiki Afganistanu w Republice Estonii z siedzibą w Warszawie.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x