skype wsh radom
rekrutacja online

System Orffa w wychowaniu dziecka młodszego

Udostępnij

W dniu 30 listopada odbyły się kolejne warsztaty w ramach Radomskiej  Akademii Rozwiązywania Problemów Wychowawczych podczas, których uczestnicy zapoznali się z systemem Orffa. U podstaw, którego leżą założenia ogólnowychowawcze wynikające z przeświadczenia, iż celem wychowania muzycznego jest wszechstronne kształcenie człowieka. Jest to więc wykorzystanie muzyki i aktywności muzycznej dziecka do celów wychowawczych.

W momencie pojawienia się tej koncepcji było to niezwykle rewolucyjne spojrzenie  na proces kształcenia muzycznego dzieci. Swoistą nowością było zaprzeczenie, że tylko człowiek dorosły, a na dodatek artysta lub odpowiednio przygotowany, jest w stanie odtwarzać i słuchać muzykę w sposób twórczy. Wręcz odwrotnie – odtwarzanie i słuchanie muzyki przyczynia się do rozwoju sfery emocjonalnej dziecka. W przypadku systemu Orffa chodzi o kształtowanie postawy twórczej, która przenosi się na inne dziedziny działalności dziecka, a potem człowieka dorosłego.

Dziękujemy za udział w spotkaniu!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x