skype wsh radom
rekrutacja online

Maraton Pisania Listów 2019 w WSH!

Udostępnij

Już po raz piąty Wyższa Szkoła Handlowa przyłącza się do akcji odręcznego pisania listów dla wybranych osób w ramach Maratonu Pisania Listów Amnesty International. W wielkim finale od 12.00 w południe 14 grudnia do 12.00 następnego dnia (24 h!) będziemy wspólnie ze studentami i Radomianami pisać listy w obronie  młodych ludzi,  których prawa zostały złamane lub naruszone. Domagamy się sprawiedliwości, zgłaszamy sprzeciw do władz krajów, w których odsiadują niesłuszne wyroki lub są prześladowani! Chcesz uratować czyjeś życie? Sprawdź – gdzie i kiedy oprócz finału możesz jeszcze napisać list!

Maraton Pisania Listów  organizowany jest zawsze w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12). Podczas tego wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka, pisząc listy solidarności z pokrzywdzonymi osobami.

„Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem, ,ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku, stajemy w obronie młodych ludzi, którzy zbyt wcześnie poznali sale sądowe czy więzienne cele i doświadczyli strachu o swoją przyszłość”.- Amnesty Int.

Idea Maratonu narodziła się w Polsce w 18 lat temu i błyskawicznie stała się największym na świecie wydarzeniem w obronie praw człowieka. W 2018 roku wraz z Amnesty wysłaliśmy ponad 300 tysięcy listów. Prócz naszej uczelni zorganizowano ponad 799 miejsc maratonowych, w których każdy mógł napisać list!  Podczas ubiegłorocznej akcji, w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu po raz kolejny  pobiliśmy rekord, pisząc wspólnie ze studentami, uczniami szkół patronackich oraz Radomianami ponad 7000 listów! Każdego roku dzięki waszej wrażliwości może być ich dużo więcej!

Mamy nadzieję, że również w tym roku: studenci, uczniowie, mieszkańcy naszego miasta, a także osoby z życia publicznego i społecznego znów okażą serce i wsparcie. 25 Listopada rozpoczynamy pierwszą akcję pisania listów w szkołach, będących pod patronatem uczelni. W weekendy od 23 listopada do 7 grudnia (wyłączając niedziele bez handlu) każdy mieszkaniec naszego miasta i regionu będzie mógł napisać list, odwiedzając Galerię Słoneczną przy ul. Chrobrego. W okresie przedświątecznym to dobra okazja, by poświęcić kilka minut i zrobić dobry uczynek!

Zabrało terminu dla Twojej szkoły? Chcesz zorganizować Maraton z klasą lub klasami w szkole? Masz już doświadczenie z poprzedniego roku? Zgłoś chęć samodzielnej organizacji – przygotujemy materiały dla uczniów, Ty i Twoja szkoła macie szansę pomóc bardziej! Po akcji w szkole czekamy na nie do finału!

W tym roku Amnesty Int. wytypowała dziesięciu walecznych, odważnych młodych ludzi z całego świata (wśród nich jest także grupa aktywistów), dla których dobro innych stało się wartością nadrzędną lub zostali niesłusznie posądzeni i oskarżeni! Niestety w wyniku niesprawiedliwości władz krajów, w których żyją, ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, a nawet już wydano niesprawiedliwe wyroki. Możesz się sprzeciwić! Poznaj ich historie i nie bądź obojętny, każdy list pomaga im uwierzyć w dobro i wrócić do rodziny!

DLA KOGO PISZEMY?

W tym roku piszemy dla młodych, odważnych – takich jak Wy! Bądź solidarny, poznaj sylwetki osób i podpisz list w obronie sprawiedliwości!

Emil Ostrowko – BIAŁORUŚ

Ibrahim Ezz El-Din – EGIPT

Marinel Sumook Ubaldo  – FILIPINY

Sarah Mardini i Seán Binder –GRECJA

José Adrián –MEKSYK

Yiliyasijiang Reheman – CHINY

Yasaman Aryani – IRAN

Magai Matiop Ngong – SUDAN

Nasu Abdulaziz – NIGERIA

Młodzież z Grassy Narrows – KANADA

 

Finał Akcji 14-15 grudnia 2019 r. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu – kampus Traugutta 61a piszemy całą dobę! Przyjdź, napisz list i uratuj życie!

Patroni medialni wydarzenia:

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x