skype wsh radom
rekrutacja online

Orffowskie inspiracje w pracy wychowawczej z dzieckiem młodszym

Radomska Akademia Rozwiązywania Problemów Wychowawczych serdecznie zaprasza wychowawców, nauczycieli, rodziców, studentów pedagogiki  i psychologii oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje wychowawcze, dotyczące różnych sposobów oddziaływania na dzieci do wzięcia udziału w warsztatach na temat: Orffowskie inspiracje w pracy wychowawczej z dzieckiem młodszym, które odbędą się 30 listopada (sobota) 2019 roku o godzinie 17.35 w Auli 1 przy ul. T. Mazowieckiego 7a. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z wykorzystaniem muzyki, która jest narzędziem, wpływającym na kreatywność i rozwój fizyczny dziecka.

Towarzyszy mu ona prawie na każdym kroku: podczas występów, codziennych zabaw ruchowych, w trakcie porannej gimnastyki, wyliczanek czy wierszyków. Doskonałym rozwiązaniem w pracy nauczyciela jest metoda Carla Orffa, która niezwykle skutecznie wpływa na aktywizację ruchową dziecka i jego muzykalność. Warsztaty poprowadzi Kamil Wilk – doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, pedagog muzyczny i przedszkolny, animator kultury, autor publikacji naukowych i metodycznych w obszarze dydaktyki muzycznej i pedeutologii, nauczyciel akademicki mocno osadzony w rodzimych realiach edukacyjnych, od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniająco – artystyczne dla dzieci – ze szczególnym uwzględnieniem etapu przedszkolnego, choć nie jest mu obca praca z młodzieżą (w tym z tzw. młodzieżą trudną) i z dorosłymi. Jeden z nielicznych mężczyzn w wychowaniu przedszkolnym – wieloletni (dyplomowany) nauczyciel przedszkola w Tychach oraz nauczyciel rytmiki i muzyki w szkole podstawowej.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.
Zapraszamy!
Szczegółowych informacji udziela:
Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych
dr Agnieszka Sadowska prof. WSH
e-mail:asadowska@wsh.pl
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x