skype wsh radom
rekrutacja online

Zbiórka Krwi dla Kubusia!

Jeśli chcesz naprawdę komuś pomóc i jeśli czyjś los jest dla Ciebie ważny zapraszamy do akcji zbiórki krwi! Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha 14 grudnia zaprasza studentów do oddawania krwi – tym razem dla małego Kubusia.

Czy wiesz, że Twoja krew może uratować czyjeś życie? 14 grudnia każdy student naszej uczelni może pomóc konkretnej osobie. Jest nią Kubuś Magierski, cierpiący na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Niezależnie od tego jaką masz grupę krwi od godziny 11.00 – 15.00 możesz oddać krew właśnie dla niego!

Jakub Magierski – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Oddział Kliniczny Hematologii i Onkologii, ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa.

Procedura oddawania krwi:

Przed oddaniem krwi lub jej składników kandydat na dawcę musi każdorazowo wypełnić ankietę dotyczącą jego stanu zdrowia. Znajdują się w niej pytania które krwiodawca musi starannie przeczytać a następnie na nie rzetelnie i zgodnie z prawdą odpowiedzieć. Oprócz informacji o przebytych chorobach i obecnym stanie zdrowia w formularzu podaje się również swoje dane osobowe, które zostają umieszczone w zbiorze danych osobowych prowadzonym przez dane Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dawcą krwi może zostać osoba pełnoletnia, ważąca minimum 50 kg, gdyż ilość pobranej krwi (450 ml) musi być mniejsza niż 10% ogólnej ilości krwi w organizmie.

Zbiórka krwi w naszej uczelni odbędzie się 14 grudnia 2019 roku w godzinach: od 11.00 – 15.00

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x