skype wsh radom
rekrutacja online

III edycja szkolenia w ramach Programu Legia Akademicka

Udostępnij

W dniach 07.11.2019 oraz 16.11.2019 w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, w ramach wsparcia przez naszą Uczelnię inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej pozyskania właściwych kandydatów do służby w Siłach Zbrojnych RP oraz stwarzania przyszłym absolwentom coraz szerszych możliwości odnajdywania się na rynku pracy zorganizowane zostały spotkania informacyjne dla studentów WSH z pracownikami  Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu przy czynnym udziale przedstawicieli wojskowych jednostek współpracujących z WKU Radom (42BLSz, 62blp WOT) dotyczące możliwości przystąpienia do Legia Akademicka MON (III edycja).

Legia Akademicka, to obecnie jeden z kluczowych programów Ministerstwa Obrony Narodowej mający na celu obudowę potencjału rezerw osobowych Sił Zbrojnych, zwłaszcza w korpusach osobowych szeregowych i podoficerów rezerwy, a w przyszłości również w korpusie oficerów rezerwy. Głównymi celami tego programu są:

­- budowa efektywnego systemu uzupełniania rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP;

– przygotowanie osób na potrzeby systemu obronnego państwa;

– pobudzenie świadomości obronnej studentów jako przyszłych decydentów, inżynierów, menadżerów, specjalistów;

– upowszechnienie wiedzy i umiejętności wojskowych pośród studentów;

– budowa pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP oraz promocja Wojska Polskiego.

Zasadniczym zadaniem Uczelni będzie przeprowadzenie części teoretycznej szkolenia, którego celem będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej, niezbędnej do odbycia szkolenia w warunkach poligonowych. Zajęcia teoretyczne – 30 godzin wykładów poświęconych m.in.: strukturze i wyposażeniu sił zbrojnych, wojskowym regulaminom, teoretycznym podstawom taktyki i strzelania, stanowią podstawę do rozpoczęcia praktycznego szkolenia wojskowego. Po pomyślnym zakończeniu szkolenia teoretycznego, w okresie wakacyjnym, przeprowadzone zostanie szkolenie praktyczne w wybranych przez studentów w wojskowych ośrodkach szkolenia i wskazanych jednostkach wojskowych.

Szkolenie praktyczne cechowało się będzie  dużą intensywnością szkolenia (7-8 godz./dziennie), dwoma turnusami szkolenia (w turnusie dwa moduły: podstawowy i podoficerski), złożeniem przysięgi wojskowej, działaniami indywidualnymi i zespołowym oraz dowodzeniem drużyną (w module podoficerskim).

Za każdy dzień poligonu student otrzyma ok. 104,00 zł, co oznacza, że za 42–dniowe szkolenie (dwa moduły – podstawowy i podoficerski po 21 dni) można otrzymać ok. 4300 zł. W szkoleniu może uczestniczyć każdy student narodowości polskiej, nie karany.

 Zgłoszenia chęci przystąpienia do szkolenia studenci WSH i innych uczelni wyższych mogą przesyłać na adres e-mail aziolkowski@wsh.pl. lub bezpośrednio kontaktować się z Dziekanem Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x