skype wsh radom
rekrutacja online

Patriotyczna wyprawa do Muzeum Powstania Warszawskiego

Udostępnij

Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości przypadająca na 11 Listopada to wyjątkowa data dla wszystkich Polaków. Z tej okazji 8 listopada studenci WSH oraz studenci z wymiany Erasmus + wraz z uczniami szkół patronackich wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Patriotyczną integrację i zwiedzanie muzeum poprzedził wykład dr Małgorzaty Balcerek na temat: Patriotyzmu w zglobalizowanym świecie

Powstańcze walki,  sytuacja przed „godziną W”, akcja „Burza” a także  ciekawostki i  fakty związane z Powstaniem poznali studenci oraz uczniowie szkół patronackich, którzy 8 listopada zawitali do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tematem przewodnim w trakcie zwiedzania ekspozycji były, nie tylko fakty historycznej związane z Powstaniem, jego wybuchem trwaniem oraz kapitulacją żołnierzy – to była również lekcja niezwykłego heroizmu zwykłych ludzi. Ich walki o każdą zwycięzcą minutę, każda ulicę, kamienicę, a potem o każdy kamień, pojawiający się na gruzach bombardowanej Warszawy.

Wykład dotyczący patriotyzmu w zglobalizowanym świecie i wycieczka były okazją nie tylko do postawienia pytań o patriotyzm w okresie kryzysu, ale przede wszystkim o poczucie patriotyzm w czasach dobrobytu. Wspólny wyjazd integracyjny do Warszawy był również okazją do integracji studentów zagranicznych naszej uczelni z uczniami szkół patronackich!

W wykładzie i wycieczce wzięli udział uczniowie z X LO im. S. Konarskiego pod opieką Pani Ewy Wziątek i Danuty Karoń oraz uczniowie ZSE im. B. Westerplatte pod opieką pani Joanny Łyjak.

Dziękujemy wszystkich za udział!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x