skype wsh radom
rekrutacja online

GROM w WSH – Spotkanie!

W dniu 30 października 2019 roku, w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbędzie się wykład otwarty na temat „Jednostka specjalna GROM w systemie bezpieczeństwa RP”. Wykład przeprowadzą oficerowie odbywający czynną służbę w tej jednostce.

 

Zadaniem  jednostki są między innymi operacje reagowania kryzysowego,  sprawne, bezpieczne i szybkie ewakuowanie z rejonów objętych walkami czy niepokojami społecznymi obywateli polskich, ratowanie zakładników. GROM jest jednostką wyspecjalizowaną między innymi w działaniach antyterrorystycznych. Wkracza do akcji, w odpowiedzi na zamach lub bezpośrednie zagrożenie ze strony terrorystów. Wspiera także formacje antyterrorystyczne policji, gdy takiego wsparcia potrzebują. Zadania swoje żołnierze jednostki GROM wykonują najczęściej poza granicami kraju, na potencjalnie wrogim terytorium, w ramach współdziałania z siłami specjalnymi państw sojuszniczych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych służbą w wojskach specjalnych do Auli C-1 przy ul. Traugutta 61a. na godz. 10.00.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x