skype wsh radom
rekrutacja online

Zabawy integracyjne – warsztat!

Radomska Akademia Rozwiązywania Problemów Wychowawczych to inicjatywa, która oferuje rodzicom, wychowawcom formę pomocy i wsparcia w rozwiązywaniu problemów wychowawczych! W ramach tej akademii corocznie odbywają się cykliczne warsztaty podejmujące różnorakie problemy wychowawcze, skierowane do rodziców, nauczycieli i wychowawców. 20 października zapraszamy na pierwszy w nowym roku akademickim!

Nowy rok akademicki rozpoczęty a zatem czas na nasze warsztaty w ramach Radomskiej Akademii Rozwiązywania Problemów Wychowawczych. Do udziału w warsztatach zapraszamy: wychowawców, nauczycieli, rodziców, studentów pedagogiki i psychologii oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje wychowawcze, dotyczące różnych sposobów oddziaływania na dzieci,  należą do nich: umiejętności komunikacyjne, nawiązywanie kontaktów, rozwiązywanie problemów danego wieku rozwojowego, umiejętności pracy w zespole i odkrywanie talentów u dzieci oraz ukierunkowywanie działań nauczycieli i rodziców w rozwijaniu tych talentów.

Zapraszamy na pierwszy z cyklu warsztat, który odbędzie się 20 .10.2019  (niedziela) w godz. 15.00-16.35, Aula 1,  ul. T. Mazowieckiego 7a,

Temat: Zabawy integracyjne czyli jak stworzyć dobry klimat w grupie wychowawczej

Zabawy integracyjne efektywnie wpływają na proces komunikowania się w grupie, uruchamiają procesy myślowe i emocjonalne, eliminują bariery i stres a przez to ułatwiają przystosowanie  się do nowego środowiska. Ich głównym celem jest umożliwianie pokonywania trudności w nawiązywaniu kontaktów między dziećmi. Podczas zabaw odbywa się proces wychowania dzieci, gdyż uczą się one współpracy, wrażliwości, zaufania do otoczenia i sobie. Uczestnicy warsztatów  zapoznają się z ciekawymi zabawami integracyjnymi oraz nauczą się budowania pozytywnego klimatu w grupie wychowawczej.

Warsztaty poprowadzi Ilona Kożuch  –  doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Nauczyciel dyplomowany w zakresie pedagogiki przedszkolnej z 13 – letnim stażem pracy w placówce publicznej. Jej zainteresowania naukowe jak i zawodowe koncentrują się wokół szeroko rozumianej problematyki pedagogiki przedszkolnej oraz pedagogiki rodziny – jest autorką publikacji i wystąpień naukowych z tego zakresu. Wieloletni koordynator udzielania dzieciom pomocy psychologiczno – pedagogicznej w przedszkolu. Autorka projektów edukacyjnych realizowanych wspólnie z dziećmi.  Pasjonatka pracy z dziećmi, wspierająca innych swoim doświadczeniem, pomocą oraz propozycjami rozwiązań, które z powodzeniem można wykorzystywać w codziennej pracy z dziećmi.  Prywatnie: pasjonatka podróży –zarówno tych bliższych jak i dalszych, dobrej książki oraz poznawania ludzi i kulinarnych smaków.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

Studenci uczestniczący w warsztatach mogą zaliczyć  określoną liczbę godzin praktyk określoną przez Dziekana dla danego kierunku studiów.

Szczegółowych informacji udziela:

Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych

dr Agnieszka Sadowska, prof. WSH

e-mail: asadowska@wsh.pl

RADOMSKA AKADEMIA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW WYCHOWAWCZYCH – HARMONOGRAM i SYLWETKI 2019/2020

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x