skype wsh radom
rekrutacja online

Inauguracja Nowego Roku Akademickiego

Udostępnij

Rozpoczęcie  Nowego Roku Akademickiego to niezwykły czas dla każdego studenta, który rozpoczyna naukę lub kontynuuje ją w murach alma mater. Z tej okazji 12 października o godz. 11.00  w Aditorium Primmum Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, odbyła się uroczysta inauguracja, immatrykulacja studentów I roku oraz  powitanie studentów zagranicznych

Dwudziesta druga inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu to nie tylko okazja, by wspominać sukcesy i dokonania uczelni dla społeczności lokalnej i w środowisku akademickim, ale także przypomnieć studentom, jak wielką rolę o odgrywają w tworzeniu atmosfery.

Uroczystość rozpoczęła się odsłuchaniem Gaude Mater Polonia oraz wystąpieniem Rektora  – dr doc. Elżbiety Kielskiej, która podkreśliła dorobek uczelni oraz jej ważne miejsce na mapie Radomia i regionu, jako uczelni nowoczesnej, która kształci na wysokim poziomie studentów – praktyków. Rektor zwróciła uwagę na wyjątkowo bogatą ofertę edukacyjną uczelni i jej wkład w rozwój regionu dzięki specjalistom z różnych dziedzin, którzy rok rocznie z sukcesami otrzymują dyplomy z tytułem magistra, licencjata lub inżyniera Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

Do odwagi w podejmowaniu życiowych wyzwań i sięganiu po najwyższe laury zachęcał studentów Kanclerz  – dr Gerard Paweł Maj, prof. WSH. Kanclerz uhonorował także studentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich, Wyższej Szkoły Handlowej, którzy w ubiegłym roku akademickim uzyskali najwyższe średnie.

Tuż po immatrykulacji studentów I roku, przyszedł czas wystąpienia gości. Wśród gości, którzy skierowali słowa gratulacji dla władz uczelni i studentów pojawili się między innymi: Marek Suski – Sekretarz Stanu, Katarzyna Kalinowska – Wiceprezydent Miasta Radomia, Leszek Ruszczyk – Poseł na Sejm RP, Joanna Kluzik Rostkowska — Poseł na sejm RP , Andrzej Kosztowniak – Poseł na Sejm RP, Tomasz Śmietanka – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Po wystąpieniach, dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Andrzej Gołębiowski – Prof WSH, odczytał nadesłane adresy. Podczas uroczystości nie zabrakło wystąpienia Agnieszki Gregier – Przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Inaugurację zakończył wykład dr Ireny Kamińskiej – Radomskiej pt.: „Wpływu Etykiety na Sukces w Biznesie”.

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x