skype wsh radom
rekrutacja online

Za nami emocjonujący „Pojedynek Jedynek”!

Udostępnij

Tłumy Radomian przybyły, by zobaczyć i zadać ważne pytanie swoim kandydatom na posłów do Sejmu RP. 9 października 2019 roku o godz. 18.00 w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu 7 kandydatów zaprezentowało swoje poglądy i pomysły na promocję naszego miasta w regionie, walkę o jego rozwój i przywileje.

Już niebawem 13 października radomianie oraz wszyscy mieszkańcy naszego krają będą wybierać swoich kandydatów na Sejmu i Senatu RP! Do wspólnej dyskusji na temat poglądów, sposobu reprezentowania spraw obywateli naszego miasta Wyższa Szkoła Handlowa zaprosiła liderów ze wszystkich komitetów wyborczych.

Od pierwszych chwil debaty na sali panowała gorąca atmosfera. Wyborcy i sympatycy swoich kandydatów od godz. 17.00 zajmowali miejsca na sali, by być jak najbliżej liderów i kibicować swoim kandydatom.

Debatą zainaugurowało przemówienie Retor Uczelni – dr doc. Elżbieta Kielska, która przestawiła liderów oraz oddała głos prowadzącym debatę – Katarzynie Ludwińskiej z Gazety Wyborczej oraz Łukaszowi Molendzie z Radomskiej Grupy Mediowej. Prowadzący wyjaśnili zasady udziału w debacie z podziałem na rundy. W pierwszej rundzie  kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez dziennikarzy. W drugiej rundzie to kandydaci zadawali pytania wzajemne w dwóch turach. Rundę trzecią zdominowały pytania od publiczności. W czwartej rundzie liderzy mieli szansę zaprezentować się w wypowiedzi wolnej. Wszyscy kandydaci skorzystali z tej możliwości, zachęcając oponentów do szacunku a wyborców do głosowania 13 września.

Kandydaci musieli się zmierzyć z wieloma kwestiami i spornymi poglądami. Mirosław Maliszewski odpowiadał na pytania dotyczące swojego poglądu na temat farm zwierząt futerkowych a Joanna Kluzik Rostkowska tłumaczyła dlaczego reprezentuje 17 okręg wyborczy i co chciałaby zrobić dla Radomia i regionu. Marek Szewczyk wezwany do odpowiedzi o skomentowanie wypowiedzi Janusza Korwina-Mikke , dotyczącej niechęci do osób niepełnosprawnych, podkreślił, że jego poglądy dotyczące pomocy i wspierania osób niepełnosprawnych są jednoznaczne i klarowne. Patryk Fajdek przekonywał wyborców, że będzie walczył nie tylko o prawa osób pozostających w związkach nieformalnych,  ale także o dostęp małych miejscowości do publicznego transportu. Hubert Czerniak przekonywał wyborców o braku rzetelnych ośrodków badających szczepionki w Polsce. Najczęściej do odpowiedzi wzywani byli liderzy PIS I Koalicji Obywatelskiej, których wypowiedzi budziły najwięcej emocji, nie tylko wśród publiczności, ale także oponentów. Poseł Marek Suski w ogniu pytań bronił polityki rządu związanej z ochroną zdrowia, a także przekonywał, że wszystkie dotychczasowe projekty ustaw będą finalizowane zgodnie z programem PIS po wyborach.

W debacie udział wzięli:

MIROSŁAW MALISZEWSKI – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

MAREK SUSKI – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

PATRYK FAJDEK – KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

MAREK SZEWCZYK – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

JOANNA KLUZIK – ROSTKOWSKA KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

PIOTR DRZEWIŃSKI – KWW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

HUBERT CZERNIAK – KW SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA

Debatę poprowadzili: Łukasz Molenda z Radomskiej Grupy Mediowej oraz Katarzyna Ludwińska reprezentująca Gazetę Wyborczą.

Zapraszamy do obejrzenia relacji i fotorelacji z tego wydarzenia!

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x