Udostępnij
Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu wychodzi na przeciw stale zmieniającym się potrzebom rynku edukacyjnego. W związku z dużym zainteresowaniem studiami magisterskimi na kierunku zarządzanie, miło nam poinformować, że od nowego Roku Akademickiego absolwenci studiów I stopnia oraz kandydaci na studia II stopnia innych uczelni będą mogli rozpocząć studia lub kontynuować naukę na kierunku Zarządzanie II stopnia!
To już drugi kierunek na studiach magisterskich, który w tym roku wzbogacił ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Handlowej!
Celem kształcenia studentów jest przygotowanie wykwalifikowanej kadry menedżerskiej dla potrzeb biznesu, administracji oraz organizacji społecznych. Studenci w trakcie studiów zdobywają pogłębioną wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania różnymi sferami działalności podmiotów rynkowych oraz optymalnego wykorzystania rzadkich zasobów: ludzkich, rzeczowych i finansowych. Studenci poznają zagadnienia społeczne, prawne i ekonomiczne, tworzące podbudowę dla zrozumienia istoty zarządzania w różnych jego aspektach, analizowania zjawisk i rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem w skali globalnej, państwowej, regionalnej i mikroskali w organizacji. Cele kształcenia można sformułować następująco:
- Przekazanie zaawansowanej, pogłębionej wiedzy z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych oraz kształtowanie krytycznego rozumienia zjawisk i procesów ekonomicznych i organizacyjnych, a także wyrobienie umiejętności łączenia teorii z praktyką.
- Przygotowanie absolwentów do realizacji własnej przedsiębiorczości, współzarządzania firmami rodzinnymi oraz rozwijania kariery specjalistów i menedżerów w strukturach zarządzania poprzez kształtowanie umiejętności innowacyjnego projektowania i sprawnego wdrażania modeli działania zespołowego.
- Kształtowanie wrażliwości etyczno-społecznej, otwartości na racje drugiej strony, zaangażowania i poczucia odpowiedzialności w środowisku pracy i poza nim. Uświadomienie potrzeby i rozwinięcie umiejętności uczenia się przez całe życie oraz rozwoju osobistego.
Studenci będą mogli wybrać następujące specjalności
- Zarządzanie nowoczesną organizacją.
- Zarządzanie zasobami ludzkimi.
Po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu magistra zarządzania absolwenci mogą podjąć zatrudnienie w:
- Firmach konsultingowych;
- Agencjach marketingowych, reklamowych, rekrutacyjnych itp.;
- Przedsiębiorstwach, jako specjaliści organizacji i zarządzania, menedżerowie/kierownicy średniego szczebla, specjaliści ds. analiz i sprawozdawczości; zarządzania personelem itp.
- Jednostkach administracji publicznej-państwowej i samorządowej;
- Organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym (jako doradcy, konsultanci);
- Będą przygotowani do realizacji własnej przedsiębiorczości i współzarządzania firmami rodzinnymi.