skype wsh radom
rekrutacja online

Kameralne Lato w WSH!

Udostępnij

Za nami Radomski Kalejdoskop Kulturowy- poznanie kultury, tradycji i kulinariów Włoch oraz Stanów Zjednoczonych, które miały miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr, niedzielny Piknik Filmowy z licznymi atrakcjami i paradą, liczne koncerty muzyki inspirowanej sztuką filmową, międzynarodowe warsztaty filmowe Canon Professional Service odbyte w Wyższej Szkole Handlowej czy Konkurs Filmów Odrzutowych Hyde Park.
Nie zabrakło plenerowych pokazów filmowych oraz warsztatów praktycznych i wykładów otwartych „ABC pracy z kamerą”- Ewy Szwarc, Soni Śledź, Krystiana Dulewicza czy Grzegorza Milczarczyka.

W ramach szkoleń nie zabrakło tych o tematyce „Crowfundingu w przemysłach kreatywnych”, nawiązywania współpracy w zakresie dystrybucji utworów audiowizualnych na rynku VOD czy naukowego panelu dyskusyjnego „Film jako nowoczesne narzędzie profilaktyki społecznej i edukacji”.
W czwartek rozpoczęła się projekcja filmów Konkursu Głównego, potrwa ona do piątku włącznie. Na pokazy zapraszamy do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia od godziny 17.

Odbyły się panele dyskusyjne, Akademia Zawodowców, a w niej wykłady otwarte Wojciecha Solarza i Radosława Ładczuka, odkrywanie kultury Japonii i Niemiec, Postproduction Day, impreza w stylu deep house i disco house inspirowana filmami Quentina Tarantino oraz uroczystość finałowa 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato, na którą z niecierpliwością czekali młodzi twórcy.

Podczas gali finałowej 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO Grand Prix Konkursu Głównego oraz statuetkę ZŁOTEGO ŁUCZNIKA otrzymał Tomasz Popakul za animację „Acid Rain”. Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAIKS trafiła w ręce Rafała Łysaka, autora filmu „Miłość bezwarunkowa”. Wyróżnienie Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu za film o szczególnych walorach społecznych otrzymała „Tama” w reżyserii Natalii Koniarz. Nagrodę Jury Akademickiego Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, przyznawaną przez wykładowców i studentów tej uczelni otrzymał film „Fuck, it’s biology”, reż. Veronica Andersson. Jury przyznało również 7 nominacji do Nagród im. Jana Machulskiego. Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK wygrał film „Target Earth” autorstwa Kamila Janko.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x