skype wsh radom
rekrutacja online

Panel Ekspercki podczas Kameralnego Lata w WSH

11 lipca o godz. 14.00 w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, w ramach festiwalu Kameralne Lato odbędzie się naukowy panel ekspercki poświęcony roli filmu jako narzędzia wykorzystywanego w profilaktyce społecznej i edukacji. Film poprzez swoją powszechność ma szeroki zakres oddziaływania, wpływa na kształtowanie świadomości, pozwala na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości i stwarza ogromne możliwości popularyzacji różnych tematów.
Obraz audiowizualny pokazuje liczne problemy, różne zachowania patologiczne, działania profilaktyczne, łatwiej trafia do odbiorców, narracja zaś dodatkowo akcentuje najważniejsze kwestie. Jak uważa dr Monika Piotrowska „film przedstawia historię w inny sposób, niż czyni to tekst pisany – artykuł czy książka. Metafora audiowizualna konstruuje, upraszcza, symbolizuje w obrazach filmowych ogromny ładunek informacji
i danych, które narracja pisana rzadko zdoła zaprezentować.”
Stephanie Meyer zaś pisała- „to niesamowite, jak wielka jest różnica pomiędzy czytaniem o czymś, oglądaniem o tym filmów, a doświadczeniem tego  w prawdziwym życiu”. To prawdziwe życie i otaczające lub dotykające nas problemy, jak: alkoholizm, narkomania czy przemoc domowa niejednokrotnie stanowią inspirację dla wielu producentów filmowych, tworzących swe dzieła ku przestrodze.
Prelegenci naukowego panelu eksperckiego podejmą kolejny, trudny temat. Wśród panelistów nie zabraknie osób z doświadczeniem zawodowym, praktyków na co dzień zajmujących się produkcją filmów czy pracujących w placówkach resocjalizacyjnych z młodocianymi i dorosłymi przestępcami, rodzinami dysfunkcyjnymi czy osobami uzależnionymi.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału  w wydarzeniu!
Wstęp wolny!

Panel Ekspercki  – Zaproszenie

Więcej na stronie www.kameralnelato.pl i www.wsh.pl
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x