Udostępnij
W czwartkowe popołudnie, w ramach Kameralnego Lata odbył się naukowy panel dyskusyjny na temat roli filmu jako narzędzia wykorzystywanego w procesie profilaktyki społecznej i edukacji. Licznie zgromadzeni eksperci wypowiadali się o filmie i jego walorach edukacyjnych, o tym, jak wiele dobrego przekazu niesie ze sobą obraz.
Jedna z prelegentek- Prezes Stowarzyszenia Kulturalno- Oświatowego „Kukułka”- Anna Różycka podkreślała, jak ważna jest współpraca z młodzieżą,”bo jeśli czują się zaangażowani, współodpowiedzialni za proces twórczy, to inaczej podchodzą do tematu”- wspominała panelistka.
Ambasadorka Festiwalu Anna Mucha mówiła: „Mam poczucie, że dzisiejsza technologia jest po naszej stronie- film wciąga, więc wykorzystujmy go. Fajnie jest, gdy młodzi ludzie angażują się w kręcenie filmików, fajnie jest też mieć kontrolę nad tym, co robią nasze dzieci, a widzę po swoich dzieciach, że kręcenie filmików sprawia im frajdę.”
Inna prelegentka- psycholog Paulina Wasilewska z Instytutu Integralnego Rozwoju podkreślała-„film jest niezwykle elastycznym środkiem przekazu, zwiększa wrażliwość na problemy społeczne. W bohaterze filmy możemy poznać kogoś bliskiego, może nawet siebie, poza tym w filmach świetnie pracuje się ze stereotypami”.