skype wsh radom
rekrutacja online

Konferencja – Związki Nieformalne

Udostępnij

18 maja 2019 roku w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się w Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Formalno-prawne i społeczno-etyczne aspekty związków nieformalnych. Konferencję zorganizował Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu wraz z partnerem –  Katedrą Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Podczas konferencji przybliżono definicje związków nieformalnych w aspekcie zmian światopoglądowo-mentalnych i społecznych, ale także  możliwości różnych rozwiązań prawnych w kwestiach takich jak m.in.: opieka nad dziećmi i dziedziczenie, kwestie podatkowe i bankowe, świadczenia ZUS czy ochrona zdrowia. Wynikiem konferencji jest pogłębiona eksploracja kluczowych wyzwań i problemów badawczych związanych ze wzrostem liczby związków nieformalnych zarówno w Polsce jak i na świecie. Dotyczy ona zwłaszcza aspektów ekonomicznych, zarządczych, prawnych, administracyjnych, społecznych, psychologicznych, pedagogicznych i etycznych.

Konferencję uroczyście otworzyła J.M. Rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu – doc. dr Elżbieta Kielska oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu – dr Magdalena Płotczyk.  Podczas konferencji wystąpiło 39 prelegentów reprezentujących zarówno polskie, jak i zagraniczne uczelnie oraz środowisko zawodowe, głównie prawnicze. Prelegenci zagraniczni reprezentowali następujące uczelnie:  Katolícka Univerzita v Ružomberku (Słowacja), Brzeski Uniwersytet Państwowy im. Aleksandra Puszkina (Białoruś), Wschodnioeuropejski Uniwersytet Narodowy im. Łesi Ukrainki w Łucku  (Ukraina).

Wśród prelegentów z Polski znaleźli się m.in. pracownicy naukowo-dydaktyczni  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,  Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

W konferencji wzięli udział także studenci, uczniowie szkół średnich, przedstawiciele środowisk naukowych i społeczności lokalnej. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy ponownie.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x