skype wsh radom
rekrutacja online

Uzależnienia behawioralne

Udostępnij

Oprócz powszechnie znanych uzależnień od środków psychoaktywnych takich, jak alkohol czy narkotyki coraz częściej zwraca się uwagę na nowy rodzaj zachowań dysfunkcjonalnych zw. uzależnieniami behawioralnymi. Zalicza się do nich uzależnienie od hazardu, używania Internetu, nałogowe wykonywanie pracy, szkodliwe uprawianie sportu, robienie zakupów, poddawanie się operacjom plastycznym czy uzależnienie od seksu i pornografii.

Z tego rodzaju antyzdrowotnymi zachowaniami, ich diagnozą i terapią zapoznali się członkowie Koła Psychologii WSH podczas spotkania z doświadczonym i certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień Panią mgr Agnieszką Łakomską. Spotkanie odbyło się na terenie Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu. Studenci zapoznali się w z pracą specjalistów w Poradni Leczenia Uzależnień i Dziennym Oddziale Terapii Uzależnień od Alkoholu, a także formami pomocy psychologicznej udzielanej osobom i rodzinom, w których występuje problem uzależnienia od hazardu, Internetu, pracoholizmu czy innych czynności przymusowych.
Bliższych informacji na temat kolejnych przedsięwzięć Koła Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x